НАУКА

Лікування хронічної люмбалгії відповідно до настанов з якісної клінічної практики

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
сер 25, 2021

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Якщо говорити про регламентну якість настанов з клінічної практики, можна відзначити частковий прогрес у цьому напрямі. Серед нещодавно опублікованих/переглянутих клінічних настанов з лікування хронічної люмбалгії в умовах надання первинної медичної допомоги лише кілька були підкріплені якісними доказами.

Лікування хронічної люмбалгії відповідно до настанов з якісної клінічної практики

Анотація

Передумови до проведення дослідження

В рамках даної роботи виконано огляд рекомендацій щодо лікування хронічної люмбалгії в умовах надання первинної медичної допомоги відповідно до актуальної настанови з якісної клінічної практики.

Методологія

Пошук в базах даних включав вивчення матеріалів PubMed, EMBASE, PEDro, Google Scholar, CINHAL, веб-сайтів урядових організацій та наукових асоціацій. Три дослідники провели добір документів згідно з критеріями включення. Для аналізу вилучених документів використовували інструмент оцінки AGREE (Експертиза настанов для науково-дослідної діяльності).

Результати

З 3055 результатів пошуку 10 настанов з клінічної практиці задовольняли критеріям включення. Якість цих посібників характеризувалося середньою мінливістю. Чотири посібники з клінічної практиці мали «високу» якість: ці документи було вилучено та подано у скороченій формі. У зв'язку з неповним індексуванням або публікаційним зміщенням деякі посібники можуть бути відсутніми. Як було зазначено, лікарі повинні пам'ятати, що серед нещодавно опублікованих/актуалізованих настанов лише кілька мали високу якість.

Все більше доказів свідчать на користь ефективності техніки самодопомоги для поліпшення результатів при люмбалгії. Фізіотерапевтичне лікування запропоновано для покращення результатів при люмбалгії, при цьому багато методів фізичної терапії, такі як лазерна терапія, черезшкірна електрична стимуляція нервів та ультразвукова терапія, не рекомендовані. Психотерапія рекомендована до застосування та має стати частиною ширшого плану лікування.

Висновок

У різних доменах інструменту оцінки AGREE II були отримані низькі оцінки. Зокрема, областями, найбільш схильними до змін у майбутньому, виявилися «застосовність» і «критерії моніторингу та аудиту».

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..