Встановлено, що консервативне лікування захворювань пародонту дозволяє поліпшити клінічний статус пацієнтів з ревматоїдним артритом і пародонтитом

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  3 хвилин читатати

 • Jul 21,2021
  • 0
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

3 хвилин читати

Jul 21,2021
 • 0

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Консервативне лікування захворювань пародонту (NSPT) дозволяє ефективно поліпшити клінічний статус пацієнтів з ревматоїдним артритом і пародонтитом. Крім того, дана терапія призводить до зниження концентрації сурвівіна і RANKL в слині та плазмі крові.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Мета цього дослідження полягала в оцінці впливу NSPT на активність ревматоїдного артриту, стан пародонту і рівні біомаркерів в плазмі крові і слині пацієнтів з ревматоїдним артритом і пародонтитом.


МЕТОДИ

В ході цього короткострокового контрольованого клінічного дослідження 66 учасників розділили на 3 групи: (i) учасники без пародонтиту і ревматоїдного артриту (n = 19); (Ii) учасники без пародонтиту, але з ревматоїдним артритом (n = 23); (Iii) тих, хто має і пародонтит, і ревматоїдний артрит (n = 24).

На початку дослідження (T1) і через 45 днів після NSPT (T2) провели оцінку індексу активності захворювання для 28 суглобів (DAS 28) і клінічний огляд пародонту, а також визначення рівнів ліганду рецептора активатора ядерного фактора кβ (RANKL), остеопротегеріна (ОПГ), співвідношення RANKL / ОПГ і рівня сурвівіна в плазмі крови і слині.


РЕЗУЛЬТАТИ

В учасників з пародонтитом і ревматоїдним артритом NSPT було ефективним щодо поліпшення стану пародонту. У момент часу T2 у учасників з пародонтитом і ревматоїдним артритом спостерігалося значне зниження DAS 28. У слині та плазмі крові учасників з ревматоїдним артритом (з пародонтитом і без нього) було відзначено значне підвищення рівнів сурвівіна і RANKL в порівнянні з контрольною групою.

Крім того, в учасників з пародонтитом і ревматоїдним артритом відзначалася позитивна кореляція рівнів сурвівіна і RANKL зі значенням DAS 28 і значне їх зниження до моменту часу T2.


ВИСНОВКИ

NSPT дозволяє ефективно поліпшити клінічний статус пацієнтів з пародонтитом і ревматоїдним артритом, а також знизити рівні біомаркерів, таких як RANKL і сурвівін, в плазмі крові і слині.


Джерело : Clinical Oral Investigations
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33954850/
Оригінальна назва : Nonsurgical periodontal therapy decreases the severity of rheumatoid arthritis and the plasmatic and salivary levels of RANKL and Survivin: a short-term clinical study
Автори : Marcela Faria Moura і співавт.
Джерело

Clinical Oral Investigations

Посилання джерела
Оригінальна назва

Nonsurgical periodontal therapy decreases the severity of rheumatoid arthritis and the plasmatic and salivary levels of RANKL and Survivin: a short-term clinical study

Автори

Marcela Faria Moura і співавт.