НАУКА

Залежність між когнітивною функцією та небажанням вакцинуватися від COVID-19

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
сер 26, 2021

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Було встановлено, що особи з нижчими результатами стандартних тестів оцінки когнітивної функції неохоче погоджувалися на вакцинацію від COVID-19.

Залежність між когнітивною функцією та небажанням вакцинуватися від COVID-19

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження було вивчення взаємозв'язку між результатами різних тестів оцінки когнітивної функції та небажанням вакцинуватися, про яке повідомляли учасники дослідження.

Методологія

У цьому проспективному когортному дослідженні, яке проводилося на території Сполученого Королівства, використовували дані про застосування вакцини у 11 740 осіб віком від 16 до 95 років уже через тиждень після оголошення про успішне випробування першої ефективної вакцини. Основне дослідження включало дані про результати оцінки загальної когнітивної функції до початку пандемії COVID-19, встановлених у серії шести тестів. Під час опитування, присвяченого COVID-19, пацієнти самостійно повідомляли про свій намір щодо вакцинації.

Результати

Згідно з результатами опитування, 1842 пацієнти (17,2%) висловили небажання вакцинуватися. Крім того, учасники дослідження з нижчими оцінками когнітивної функції на початковому рівні були більшою мірою схильні відмовитися від вакцинації після врахування даних про вік, стать та етнічне походження.

При оцінці результатів не враховували дані про психічне та фізичне здоров'я, а також статус самоізоляції. З іншого боку, після врахування рівня освіти, частка таких пацієнтів частково скоротилася, але збереглася висока ймовірність відмови від вакцинації. Оцінки когнітивної функції відображали лінійну кореляцію з небажанням вакцинуватися.

Висновок

Хибні повідомлення у соціальних мережах могли ускладнити процес прийняття рішення та змусити людей з нижчими пізнавальними здібностями сумніватися у необхідності вакцинації. Згідно з дослідженнями, проведеними до широкого використання вакцин, серед осіб зі зниженою когнітивною функцією захворюваність на коронавірусну інфекцію була вищою. Ці нові результати дозволяють припустити потенційно вище навантаження захворювання серед цієї категорії населення. 

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..