EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність 0,1% спрею ксилометазоліну в полегшенні назальних симптомів після септопластики

ЛОР, септопластика. ЛОР, септопластика.
ЛОР, септопластика. ЛОР, септопластика.

Що нового?

Спрей ксилометазоліну гідрохлориду (0,1 %) від закладеності носа ефективно полегшує симптоми після септопластики, що прискорює відновлення, підвищує задоволеність пацієнтів, та не викликає розвитку небажаних явищ.

Згідно з результатами дослідження з оцінки ефективності назального спрею 0,1% ксилометазоліну гідрохлориду в порівнянні з назальним спреєм з 0,9% розчином натрію хлориду в полегшенні симптомів після септопластики, опублікованим в журналі Ear Nose Throat Journal, ксилометазоліну гідрохлорид значно переважав фізіологічний розчин за ефективністю. У цьому рандомізованому клінічному дослідженні взяли участь 120 пацієнтів, яким було показано септопластику.

Включених у дослідження учасників рандомізували на отримання фізіологічного розчину або ксилометазоліну протягом одного тижня (двічі на добу з 12-годинним інтервалом між введеннями, у формі одного впорскування в кожну ніздрю), зі спостереженням на 3-й та 7-й дні після операції. Для порівняння післяопераційних симптомів, результатів ендоскопічного дослідження порожнини носа, небажаних явищ та задоволеності пацієнтів використовували критерій хі-квадрат, при цьому статистично значущим вважалося значення р < 0,05.

Зі 120 учасників було проаналізовано дані 106 учасників, по 53 у кожній групі. У третій день учасники групи застосування ксилометазоліну повідомили про значно нижчі оцінки виразності симптомів порівняно з групою застосування фізіологічного розчину. На 7-й день у групі застосування ксилометазоліну не було зареєстровано симптомів, що повідомляються пацієнтами, та відхилень, виявлених при ендоскопічному дослідженні порожнини носа, тоді як у учасників контрольної групи зберігалися симптоми середнього ступеня тяжкості. Крім того, учасники групи застосування ксилометазоліну повідомляли про значно більшу задоволеність пацієнта, як показано в таблиці 1 нижче.

Таким чином, назальний спрей ксилометазоліну ефективний у покращенні результатів ендоскопічного дослідження порожнини носа та полегшенні назальних симптомів після септопластики без розвитку небажаних явищ у більшості пацієнтів

Джерело:

Ear Nose Throat Journal

Стаття:

Efficacy of 0.1% Xylometazoline-Hydrochloride Nasal Decongestant Spray in Postoperative Sign/Symptom Relief Following Septoplasty: A Randomized Control Trial

Автори:

Muhammad Hamza Dawood та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: