EN UA

НОВИНИ

Попередній досвід болю і факт наявності плацебо-аналгетика дозволяють прогнозувати аналгезуючий ефект плацебо

НОВИНИ
Новини медицини
2 хв. читати
09 червня, 2021

Що нового?

Результати цього дослідження дозволяють лікарям зробити практичні висновки про можливі методи купірування болю.

Попередній досвід болю і факт наявності плацебо-аналгетика дозволяють прогнозувати аналгезуючий ефект плацебо

Згідно з результатами недавнього дослідження, опублікованими в The Journal of Pain, відсутність попереднього досвіду болю і наявність в розпорядженні плацебо-аналгетика прискорили настання аналгезуючого ефекту плацебо, що відкриває нові можливості використання ефекту плацебо.

Мета цього рандомізованого клінічного дослідження, проведеного за участі 127 здорових добровольців, полягала у визначенні можливості впливу наявності в розпорядженні плацебо-аналгетика на виразність болю в осіб з попереднім досвідом болю і без нього.

Учасників дослідження розділили на групи з попереднім болем (з ПБ) або без попереднього болю (без ПБ). Спершу учасники групи ПБ пройшли початковий холодовий пресорний тест (ХПТ), щоб випробувати дію цього больового стимулу. Потім учасників рандомізували для застосування інертного крему, який був представлений як крем зі знеболювальною або протисвербіжною дією, після чого був проведений основний ХПТ. За винятком попереднього ХПТ (тобто за відсутності безпосереднього попереднього досвіду болю при ХПТ), особи без ПБ і з ПБ перебували в одних і тих же умовах.

В ході дослідження було виявлено виразний вплив попереднього досвіду болю і наявності в розпорядженні аналгетика на знеболювальну дію плацебо. В учасників без ПБ (але не з ПБ), які користувалися плацебо-кремом із заявленою знеболювальною дією, зазначалося більш виразне полегшення болю в порівнянні з учасниками, які користувалися кремом з протисвербіжною дією. Таким чином, передчуття і переживання болю можуть суттєво впливати на знеболювальний ефект плацебо.

2 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..