EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ключові висновки дослідження щодо пателофеморального больового синдрому та тривалого сидіння у молодих людей

Пателофеморальний больовий синдром Пателофеморальний больовий синдром
Пателофеморальний больовий синдром Пателофеморальний больовий синдром

Що нового?

При меншому куті згинання коліна біль при тривалому сидінні інтенсивніший і виникає швидше, що призводить до більш вираженого больового синдрому і більшого ступеня інвалідизації. Вплив на ці фактори може покращити лікування та довгострокові результати.

У недавньому дослідженні було встановлено, що при меншому куті згинання коліна пателофеморальний больовий синдром (ПБС) більш виражений і виникає швидше, що призводить до більш інтенсивного болю та більшого ступеня інвалідизації. Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі BMJ Open, було спрямовано на вивчення відмінностей між особами, які відчувають і не відчувають біль при тривалому сидінні (БТС), визначення кута згинання коліна, що викликає біль, та оцінку часу виникнення та зникнення болю.

До дослідження було включено 87 учасників, 70% із яких були жінками; середній вік учасників становив 22 роки. Добровольців просили заповнити онлайн-опитувальник для оцінки інтенсивності болю та інших супутніх факторів. Про наявність БТС повідомили 72% учасників. У пацієнтів з БТС найчастіше відзначалися двосторонні симптоми ПБС (71% порівняно з 46%), а оцінка за шкалою інтенсивності болю в передньому відділі колінного суглоба (AKPS) у них була на 12 балів меншою, що вказувало на більш високий ступінь інвалідизації. Більшість учасників повідомляли про виникнення БТС при куті згинання коліна 90 градусів і більше, при цьому медіана часу виникнення болю склала 16–20 хвилин, а медіана часу зникнення болю – 6–10 хвилин.

Слід зазначити, що в учасників дослідження, у яких БТС виникав при меншому куті згинання коліна, оцінки за візуальною аналоговою шкалою найбільш інтенсивного болю (VAS-W) та оцінки за VAS-W в положенні сидячи були істотно вищими, ніж у учасників, що зазнають БТС при більшому куті згинання коліна. Крім того, у пацієнтів, які повідомляли про швидше виникнення БТС, відзначалася більш висока інтенсивність болю порівняно з пацієнтами з більш повільним виникненням БТС. У цьому дослідженні наголошується на впливі кута згинання коліна та швидкості виникнення болю на інтенсивність БТС, а також пропонується проведення подальших досліджень для вивчення механізмів, що лежать в основі цього клінічного стану.

Джерело:

BMJ Open

Стаття:

Pain during prolonged sitting in subjects with patellofemoral pain in Dutch physical therapy clinics: an online questionnaire-based analysis

Автори:

Martin Ophey та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ru en ua
Спробуй: