EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
вагітність вагітність
вагітність вагітність

Ця робота була проведена з метою вивчення досліджень на тваринах та у людини, в яких оцінювали зв'язок між споживанням холіну та розвитком нервової системи та функцій головного мозку протягом перших 1000 днів життя (двох років).

Дивитися все

Стендова доповідь

У більшості випадків вище споживання холіну протягом перших 1000 днів життя може стати корисним для потомства, особливо з точки зору нормального розвитку головного мозку.

Передумови до проведення дослідження

Ця робота була проведена з метою вивчення досліджень на тваринах та у людини, в яких оцінювали зв'язок між споживанням холіну та розвитком нервової системи та функцій головного мозку протягом перших 1000 днів життя (двох років).

Методологія

В рамках цього систематичного огляду було здійснено пошук в електронній базі даних PubMed, а також ретельно вивчено списки літератури. Стратегія пошуку була побудована на основі моделі PICO (популяція, втручання, порівняння, результати). Були розглянуті та пройшли ретельну оцінку назви та анотації 813 публікацій, після чого було відібрано 38 досліджень на тваринах та 16 досліджень у людини.

Для оцінки якості даних досліджень, проведених на тваринах, використовували «Рекомендації для оцінки ризику систематичних помилок у дослідженнях на тваринах» (SYRCLE). Для оцінки якості даних кожного рандомізованого контрольованого (РКД) або клінічного дослідження у людини використовували шкалу та критерії Джадада.

Результати

Додавання холіну в раціон матері або дитини протягом перших 1000 днів життя може:

1) покращити функціонування нервової системи та когнітивні функції (підтверджено даними досліджень на тваринах);

2) сприяти нормальному розвитку головного мозку (підтверджено даними досліджень як на тваринах, так і у людини);

3) забезпечити захист від метаболічного стресу та інших несприятливих впливів на нервову систему, особливо у випадках впливу алкоголю на плід (підтверджено даними досліджень як на тваринах, так і у людини).

Висновок

Холін є з'єднанням, яке відіграє найважливішу роль нормальному розвитку нервової системи та головного мозку, а також різних когнітивних функцій. Беручи до уваги отримані дані, необхідно переглянути політику та керівні принципи в галузі охорони здоров'я. Такий перегляд має вирішальне значення для ефективного інформування про потенційні переваги вживання холіну з їжею та (або) у вигляді добавок у аналізований критичний період життя.

Джерело:

Nutrients

Стаття:

Choline, Neurological Development and Brain Function: A Systematic Review Focusing on the First 1000 Days

Автори:

Emma Derbyshire та співавт.

Коментарі (1)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: