EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
біль біль
біль біль

Мета дослідження полягала в оцінці та порівнянні знеболювального ефекту терапії парацетамолом у дозі 600 мг, ібупрофеном у дозі 600 мг і мефенамовою кислотою в дозі 500 мг.

Дивитися все

Стендова доповідь

Згідно з отриманими даними, застосування парацетамолу, мефенамової кислоти та ібупрофену має порівняльний знеболюючий ефект, що забезпечує лікарям велику гнучкість у виборі методів лікування болю.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в оцінці та порівнянні знеболювального ефекту терапії парацетамолом у дозі 600 мг, ібупрофеном у дозі 600 мг і мефенамовою кислотою в дозі 500 мг.

Методологія

Було проведено подвійне сліпе рандомізоване контрольоване дослідження за участю здорових добровольців. У дослідженні взяли участь 30 добровольців, які відповідали критеріям включення, одним з яких було знаходження основних показників життєдіяльності в межах нормальних значень. Особи з алергією в анамнезі на нестероїдні протизапальні препарати до участі не допускалися.

Учасників рандомізували в 3 групи: групу 1 на застосування парацетамолу (600 мг), групу 2 на застосування мефенамової кислоти (500 мг), групу 3 на застосування ібупрофену (600 мг). Інтервал від початку терапії до розвитку постійного та нестерпного болю оцінювали через кожні 30 хвилин.

Результати

За результатами дисперсійного аналізу з повторними вимірами значення p склало 0,1507, що свідчило про відсутність статистично значимих відмінностей у вираженості знеболювального ефекту між групами.

Висновок

Три аналізованих анальгетика мають порівнянну активність щодо полегшення болю.

Джерело:

Medica Hospitalia-Journal of Clinical Care

Стаття:

Analgesic Potency Of Ibuprofen, Paracetamol, And Mephenamic Acid: A Randomized Controlled Trial

Автори:

Christin Rony Nayoan и Nur Syamsi

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: