EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
ортопедичні захворювання ортопедичні захворювання
ортопедичні захворювання ортопедичні захворювання

Порівняння клінічних результатів у пацієнтів, які отримували ін'єкції нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) та ін'єкції кортикостероїдів (стероїдів) у межах різних клінічних досліджень різних ортопедичних захворювань.

Дивитися все

Гловні тези

Використання ін'єкцій нестероїдних протизапальних препаратів може доповнювати ін'єкції стероїдів при остеоартрозі (ОА) колінного та кульшового суглоба, дозволяючи збільшувати інтервали між ін'єкціями та знижуючи ризик інфікування до тотального ендопротезування колінного суглоба.

Передумови до проведення дослідження

Порівняння клінічних результатів у пацієнтів, які отримували ін'єкції нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) та ін'єкції кортикостероїдів (стероїдів) у межах різних клінічних досліджень різних ортопедичних захворювань.

Методологія

Пошук відповідних досліджень проводили на платформі Web of Science, у базі даних Embase, бібліографічної бази даних Medline та Кокрейнівському центральному реєстрі контрольованих досліджень. Парний метааналіз з використанням моделі випадкових ефектів проводили для кінцевих точок, представлених у 3 або більше дослідженнях. За наслідками інших досліджень провели якісний аналіз.

Результати

Всього було включено 28 статей, що охоплюють дані 2113 пацієнтів.

В результаті метааналізу 5 клінічних досліджень за участю пацієнтів з імпіджмент-синдромом плечового суглоба не було виявлено статистично значимих відмінностей в оцінках за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) у групах субакроміальних ін'єкцій НПЗП у плечовий суглоб та ін'єкцій стероїдів через 1 місяць (зважена різниця середніх (ЗРС) – 0,244; 95 % ДІ від –1,232 до 0,745).

В результаті метааналізу 3 клінічних досліджень за участю пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба не було виявлено значних відмінностей в оцінках за ВАШ між групами внутрішньосуглобових ін'єкцій НПЗП та ін'єкцій стероїдів через 1 місяць (ЗРС - 0,754; 95% ДІ від -0,413 до 1,921) і 3 місяці (ЗРС -0,089; 95% ДІ від -0,345 до 0,166).

Не було виявлено значних відмінностей між групами нестероїдних протизапальних засобів і кортикостероїдів у дослідженнях результатів болю при адгезивному капсуліті (синдром «замороженого плеча»), остеоартрозі тазостегнового суглоба та підошовному фасціїті («п'ята поліцейського»).

Джерело:

Journal of Clinical Medicine

Стаття:

Nonsteroidal Anti-Inflammatory Drug Injections versus Steroid Injections in the Management of Upper and Lower Extremity Orthopedic Conditions: A Systematic Review with Meta-Analysis

Автори:

Hye Chang Rhim та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: