EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
масталгія масталгія
масталгія масталгія

Мета плацебо-контрольованого сліпого рандомізованого проспективного дослідження полягала у вивченні впливу застосування місцевих нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) на інтенсивність масталгії.

Дивитися все

Стендова доповідь

Застосування топічних нестероїдних протизапальних засобів 3 рази на добу протягом не менше 6 місяців забезпечує полегшення циклічної та нециклічної масталгії.

Передумови до проведення дослідження

Мета плацебо-контрольованого сліпого рандомізованого проспективного дослідження полягала у вивченні впливу застосування місцевих нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) на інтенсивність масталгії.

Методологія

До дослідження було включено 108 учасників, у тому числі 60 учасників з циклічною масталгією (група I), і 48 учасників з нециклічною масталгією (група II). У кожній групі учасників рандомізували в 2 підгрупи на отримання топічних НПЗП або плацебо. Препарати застосовували 3 рази на добу протягом не менше 6 місяців. Інтенсивність болю оцінювали до і після 6 місяців лікування.

Результати

Оцінки інтенсивності нециклічної та циклічної масталгії через 6 місяців статистично значимо знизилися в порівнянні з вихідними значеннями як у групі лікування, так і в групі плацебо. Крім того, статистично значущі відмінності спостерігалися при порівнянні зміни середньої оцінки інтенсивності болю в кожній групі лікування з відповідною зміною групи плацебо, незалежно від типу масталгії.

Однак при порівнянні інтенсивності циклічної та нециклічної масталгії клінічно значимих відмінностей у зміні між групами лікування та плацебо виявлено не було. Слід зазначити, що небажаних явищ у обох групах немає.

Висновок

Застосування топічних нестероїдних протизапальних засобів ефективне для лікування як нециклічної, так і циклічної масталгії і супроводжується мінімальними побічними ефектами.

Джерело:

Journal of the American College of Surgeons

Стаття:

Efficacy of Topical Nonsteroidal Antiinflammatory Drugs in Mastalgia Treatment

Автори:

Colak Tahsin та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: