EN UA

НАУКА

Еритема, асоційована з розацеа, та крем оксиметазоліну: уявлення про ефективність та безпеку

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
07 жовтня, 2023

Стендова доповідь

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Метою систематичного огляду та метааналізу було проаналізувати переваги та недоліки застосування крему Оксиметазолін 1% у реальній клінічній практиці з акцентом на відповідь на лікування та виникнення небажаних явищ у пацієнтів з еритемою, асоційованою з розацеа.

Методологія

Метааналіз проводився на основі клінічних досліджень, доступних в онлайн базах даних, що включають Cochrane Library, Embase, Web of Science і PubMed. У ході аналізу особливу увагу було приділено даним, пов'язаним з використанням препарату Оксиметазолін, крем для місцевого застосування, 1,0%, один раз на день.

Основними кінцевими точками ефективності були відсоткова частка добровольців, у яких порівняно з вихідним рівнем знизилася кількість балів на два ступені за шкалою оцінки еритеми лікарем (CEA) або за шкалою самооцінки почервоніння обличчя при розацеа (SSA). Як кінцева точка безпеки були визначені небажані явища, пов'язані з лікуванням (TEAE).

Результати

Усього було включено 2298 добровольців. До 4-го тижня лікування в групі препарату Оксиметазолін на 38% покращилася оцінка за двома ступенями шкали CEA і на 25% за шкалою SSA. Загальна частота виникнення TEAE у групі препарату Оксиметазолін склала 7%. Зокрема, при аналізі шкірної переносимості частота виникнення печіння, свербежу, сухості та лущення склала 15%, 15%, 23% і 17% відповідно. Примітно, що частота рецидивів еритеми при використанні препарату Оксиметазолін, крем для місцевого застосування, 1,0%, була дуже низькою і склала всього 1%.

Висновок

Ці реальні дані про застосування крему Оксиметазолін 1% для лікування еритеми, асоційованої з розацеа, можуть допомогти в прийнятті клінічних рішень і надати цінну інформацію про очікування від лікування. Крім того, це говорить про можливість проведення подальших клінічних досліджень щодо вивчення збільшення тривалості лікування або поєднання цього крему з пероральними препаратами та енергетичними методами лікування.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..