EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Оцінка впливу застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків на зниження ризику розвитку періпротезної інфекції суглоба Оцінка впливу застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків на зниження ризику розвитку періпротезної інфекції суглоба
Оцінка впливу застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків на зниження ризику розвитку періпротезної інфекції суглоба Оцінка впливу застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків на зниження ризику розвитку періпротезної інфекції суглоба

Одним із найважчих ускладнень первинного тотального ендопротезування колінного суглоба (ТЕКС) є розвиток періпротезної інфекції (ППІ) суглоба.

Дивитися все

Стендова доповідь

Застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків може бути рекомендоване тільки пацієнтам, у яких підвищений ризик розвитку інфекцій (з цукровим діабетом, з ослабленим імунітетом або інфекцією в навколоколінній області в анамнезі).

Передумови до проведення дослідження

Мета цієї статті —огляд недавно опублікованої літератури, щоби визначити, чи знижує застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків ризик розвитку періпротезної інфекції суглоба при первинному ТЕКС.

Методологія

Проведено пошук та аналіз результатів в Кокранівській бібліотеці та базі даних PubMed (MEDLINE), щодо результатів застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків при проведенні первинного ТЕКС. Пошук проводили виключно англійською мовою. З аналізу виключали протоколи наукових засідань та інші джерела фактичних даних. Основним критерієм включення були статті, у яких розглядали результати застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків при проведенні первинного ТЕКС.

Результати

Результати метааналізу показують, що профілактичне застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків при проведенні первинного ТЕКС не здатне забезпечити ефективне запобігання розвитку ППІ суглоба. Згідно з результатами двох систематичних оглядів, застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків не знижує частоту розвитку ППІ суглоба при проведенні первинного ТЕКС. Таким чином, зроблено висновок про те, що його використання призводить до необґрунтованих витрат на лікування.

В одному з цих систематичних оглядів наводять дані, що система охорони здоров’я при виконанні 1000 хірургічних втручань первинного ТЕКС на рік може заощадити від 155 000 до 310 000 доларів США в рік при використанні простого цементу без добавок. Результати проспективного дослідження свідчать, що в пацієнтів із цукровим діабетом, яким виконане первинне ТЕКС, застосування цементу з додаванням цефуроксиму сприяло ефективному запобіганню розвитку ППІ суглоба.

Висновок

Застосування кісткового цементу з додаванням антибіотиків може бути рекомендовано тільки пацієнтам із підвищеним ризиком розвитку інфекцій.

Джерело:

HOSPITAL PRACTICE

Стаття:

Antibiotic-loaded bone cement in primary total knee arthroplasty: does it reduce the risk of periprosthetic joint infection?

Автори:

E. Carlos Rodriguez-Merchan

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: