EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
застуда застуда
застуда застуда

Оцінка впливу 0,1% спрею ксилометазоліну (застосовуваного три рази на добу протягом тижня) на якість життя пацієнтів із закладеністю носа на тлі застуди.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування 0,1% спрею ксилометазоліну під час застуди потенційно покращує якість сну, загальну працездатність та самопочуття під час захворювання.

Передумови до проведення дослідження

Оцінка впливу 0,1% спрею ксилометазоліну (застосовуваного три рази на добу протягом тижня) на якість життя пацієнтів із закладеністю носа на тлі застуди.

Методологія

У дане децентралізоване поздовжнє відкрите дослідження було включено 136 пацієнтів у віці 18 років і старше з ранніми симптомами застуди. Досліджуване лікування отримували 102 учасники.

Учасники дослідження підтвердили наявність «закладеності носа» та більше одного іншого симптому застуди протягом 24 годин після отримання досліджуваного спрею.

Основними кінцевими точками дослідження були загальна оцінка за шкалою Вісконсинського опитувальника для оцінки симптомів верхніх дихальних шляхів з 21 пункту (WURSS-21), загальна оцінка симптомів та оцінки окремих симптомів, а також оцінка загальної якості життя (ЯЖ). Додатковими кінцевими точками були додаткові оцінки якості життя. Подальші дослідження включали медіану днів до одужання для кожного фактора якості життя та аналіз п'яти категорій якості життя в рамках пошукового та вторинного аналізу.

Результати

У учасників, які застосовували назальний спрей, спостерігалося покращення оцінок симптомів та якості життя. З 1-го дня покращилися оцінки симптому «закладений ніс» (p = 0,0023), оцінка загальної якості життя за шкалою WURSS-21 та оцінки всіх категорій якості життя (p < 0,0001 для всіх).

Після прийому останньої необхідної дози оцінки за всіма 5 категоріями якості життя значно покращилися:

  • якість сну (73%);
  • бадьорість (життєвий тонус) (76%);
  • фізична активність (71%);
  • соціальна активність (80%);
  • чутливість - нюх і смак (81%).

Серйозних чи непередбачених небажаних явищ немає.

Висновок

Усунення закладеності носа у дорослих за допомогою 0,1% спрею ксилометазоліну гідрохлориду під час застуди позитивно впливає на аспекти якості життя, що мають відношення до повсякденного життя.

Джерело:

Therapeutic Advances in Respiratory Disease

Стаття:

A real-world study of quality of life following treatment with xylometazoline hydrochloride in individuals with common cold

Автори:

Martina Hagen та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: