EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Баннер конференции
У ФОРМІ ТАБЛЕТОК

У ФОРМІ ТАБЛЕТОК

1 таблетка Найз містить німесуліду 100 мг

ВИСОКА АБСОРБЦІЯ

ВИСОКА АБСОРБЦІЯ

Ступінь всмоктування німесуліду не залежить від їжі [1]

ШВИДКЕ ЗНЕБОЛЮВАННЯ

ШВИДКЕ ЗНЕБОЛЮВАННЯ

Початок ефекту вже через 15 хвилин [2]

СПРИЯТЛИВИЙ ПРОФІЛЬ БЕЗПЕКИ

СПРИЯТЛИВИЙ ПРОФІЛЬ БЕЗПЕКИ

Ризик ускладнень з боку верхніх відділів ШКТ у німесуліду нижчий, ніж у багатьох інших НПЗП, які широко використовуються у пацієнтів з гострим болем [2]

ПРЕПАРАТ ВИБОРУ

ПРЕПАРАТ ВИБОРУ

Німесулід особливо підходить для лікування різних форм гострого запального болю, таких як м'язово-скелетний і поперековий біль, післяопераційний, посттравматичний біль, головний біль та напади мігрені, гострий напад подагри, а також болю в ЛОР-практиці [2], [3]

ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО БОЛЮ ТА ПЕРВИННОЇ ДИСМЕНОРЕЇ

Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої  лінії

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

МАКСИМАЛЬНА ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ ЛІКУВАННЯ – 15 ДІБ

Дорослі: по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на  добу – вранці та ввечері

Особи літнього віку: корекція дози не потрібна

Діти віком від 12 років: корекція дози не потрібна

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

 В ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО СУГЛОБОВОГО БОЛЮ НІМЕСУЛІД НЕ ПОСТУПАЄТЬСЯ КОКСИБАМ

Знеболюючу ефективність німесуліду (100 мг) порівнювали з еквівалентними дозами целекоксибу (200 мг) та рофекоксибу (25 мг) у проспективному, рандомізованому, подвійному сліпому, дослідженні за участі 30 пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба. Анальгетичну ефективність визначали, використовуючи оцінку пацієнтом болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) та загальне полегшення болю протягом 3 годин (TOPAR3) у перший та останній дні лікування. Одноразова доза німесуліду забезпечувала більшу ефективність і більш швидкий початок знеболювальної дії, ніж порівнянна разова доза целекоксибу та рофекоксибу [4].

Проспективне рандомізоване подвійне сліпе дослідження порівнювало знеболюючі ефекти німесуліду та целекоксибу для симптоматичного лікування колінного остеоартрозу. Первинною кінцевою точкою ефективності була інтенсивність болю в суглобах під час ходьби, виміряна а допомогою 100 мм ВАШ. У пацієнтів із суглобовим випотом ефекти німесуліду були більш помітними, ніж для целекоксибу, з доказами швидшого початку знеболюючої дії. Як після одноразового, так і після  повторного (14 днів) прийому, німесулід значно знижував концентрацію в синовіальній рідині субстанції P і прозапального цитокіну IL-6, тоді як целекоксиб не змінював концентрації SP і значимо знизив рівень IL-6 лише на 14-й день. Цей ефект німесуліду на медіатори запального болю відповідає його швидкій знеболюючій дії [5].


НІМЕСУЛІД  ЕФЕКТИВНИЙ ПРИ ЛІКУВАННІ ГОСТРОГО БОЛЮ В ПОПЕРЕКУ

У проспективному, рандомізованому, подвійному сліпому порівняльному дослідженні загалом 104 пацієнтів з гострим попереково-крижовим болем випадковим чином розподіляли на лікування пероральним німесулідом (100 мг двічі на день протягом 10 днів) або пероральним ібупрофеном (600 мг тричі на день протягом 10 днів). З третього дня лікування і далі відбувалося чітке поліпшення всіх вимірюваних параметрів для болю та функціонування в обох групах. Намітилася тенденція до більш сприятливого ефекту з німесулідом, ніж з ібупрофеном з часом, що досягла статистичної значущості при оцінці за показниками Освестрі та згинанням тіла. Здатність пацієнтів до виконання щоденних завдань поліпшилася в обох групах, але після 10 днів виявлено статистично значущу різницю між двома групами на користь німесуліду. Німесулід та ібупрофен забезпечували подібне покращення за модифікованим тестом Шобера, але загалом повідомлялося про більше шлунково-кишкових побічних явищ в групі ібупрофену [6].


БАГАТОЦЕНТРОВЕ КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ Й БЕЗПЕКИ НІМЕСУЛІДУ ПРИ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ВУХА, ГОРЛА І НОСА

У дослідженні взяли участь 940 пацієнтів віком від 15 до 77 років: 309 учасників із гострим середнім отитом, 631 пацієнт – із запаленням верхніх дихальних шляхів. Усі пацієнти отримували німесулід у дозі 100 мг 2 рази на добу, середня тривалість лікування становила 10 днів. Було продемонстровано, що німесулід значуще знижує інтенсивність симптомів запальних захворювань ЛОР-органів. При цьому учасники добре переносили препарат – із 940 пацієнтів лише 26 відмовилися від лікування німесулідом через побічні явища [7].


Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

ГАСТРОБЕЗПЕКА. Багатоцентрове обсерваційне дослідження, проведене в Ірландії за участю понад 9000 пацієнтів, досліджувало застосування НПЗП в загальній практиці. Більш сприятливий шлунково-кишковий профіль безпеки був очевидним для німесуліду порівняно з диклофенаком: частота всіх побічних ефектів з боку ШКТ становила 8 і 12,1% відповідно [8].

Аналіз 10 608 спонтанних повідомлень про серйозні побічні ефекти, пов'язані з прийомом різних НПЗП, показав, що німесулід був пов’язаний з приблизно вдвічі меншою кількістю шлунково-кишкових реакцій (10,4%), ніж інші три НПЗП (21,2% для диклофенаку, 21,7% для кетопрофену, 18,6% для піроксикаму) [9].

СЕРЦЕВО-СУДИННА БЕЗПЕКА. За даними багатоцентрового обсерваційного дослідження типу «випадок – контроль», серед 14 діючих речовин молекула німесуліду демонструє значно менший відносний ризик виникнення інфаркту міокарду, ніж диклофенак, еторикоксиб, ібупрофен, мелоксикам [10].

ГЕПАТОБЕЗПЕКА. Частота реакцій з боку печінки на німесулід становить близько 0,1 на 100 000 пролікованих пацієнтів, що знаходиться в межах показників для інших НПЗП, які широко використовуються в клінічній практиці [2].

В когортному дослідженні частота всіх гепатопатій при використанні німесуліду склала 35,3 випадку на 100 тис. осіб на рік, що було менше, ніж при прийомі диклофенаку (39,2) та ібупрофену (44,6) [12].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

Матеріали (2)

Лектор: Свиридова Наталя Костянтинівна, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології і рефлексотерапії НМАПО імені П.Л. Шупика, г...

Найз  -  сучасний  і зручний таблетований німесулід, який  проявляє протизапальну та знеболювальну дію. Найз - таблетов...

ПРО ПРЕПАРАТ

Німесулід – інгібітор циклооксигенази, переважно ізоформи ЦОГ-2, з додатковими механізмами дії на біль та запалення. Зокрема, німесулід пригнічує агрегацію та міграцію нейтрофілів, продукцію та вивільнення гістаміну, синтез металопр
Детальніше

Німесулід – інгібітор циклооксигенази, переважно ізоформи ЦОГ-2, з додатковими механізмами дії на біль та запалення. Зокрема, німесулід пригнічує агрегацію та міграцію нейтрофілів, продукцію та вивільнення гістаміну, синтез металопротеїназ [2].


Німесулід характеризується швидким початком аналгезії, з відчутним полегшенням болю протягом 15–30 хвилин після перорального прийому [2]


Історія клінічного вивчення молекули налічує більш як 30 років, її протизапальну та знеболювальну дію встановлено у численних контрольованих дослідженнях. На основі вивчення доказів експертна група щодо ролі німесуліду в лікуванні гострого болю (зустріч у Відні в листопаді 2014 року) дійшла висновку, що цей НПЗП особливо підходить для лікування різних форм гострого запального болю, таких як м'язово-скелетний і поперековий біль, післяопераційний або посттравматичний біль, головний біль та напади мігрені (включаючи менструальну мігрень), первинна дисменорея та гострий напад подагри [2].  


Застосування німесуліду згідно інструкції, в дозі 100 мг двічі на день якнайкоротшим курсом для досягнення полегшення симптомів, але не більше 15 днів поспіль, пов’язане з доброю переносимістю. Загальний профіль безпеки німесуліду подібний до інших НПЗП, проте з меншим ризиком шлунково-кишкової токсичності, ніж у багатьох представників цієї групи [2], [8], [9]. Хоча повідомлялося про рідкісні та непередбачувані ураження печінки під час терапії німесулідом, Комітет з лікарських засобів Європейського агентства з лікарських засобів для використання людиною (CHMP) після ретельної оцінки дійшов висновку про те, що переваги системного застосування німесуліду переважають над ризиками при лікуванні пацієнтів із гострим болем. Частота реакцій з боку печінки на німесулід становить близько 0,1 на 100 000 пролікованих пацієнтів, що знаходиться в межах показників для інших НПЗП, які широко використовуються в клінічній практиці2. Крім того, німесулід можна вважати альтернативою коксибам, через його порівнянну ефективність і нижчі серцево-судинні ризики [2], [10].


Таким чином, німесулід залишається цінним варіантом для лікування гострого запального болю завдяки швидкому початку дії та сприятливому співвідношенню користь/ризик, що підтверджено численними клінічними доказами.
 

Джерела та дисклеймери

* Дані містять статистичну похибку. Під кількістю призначень лікарями України мається на увазі репрезентативність даних зазначеної виборки для України загалом. Лист-підтвердження від ТОВ «Проксіма Рісерч» від 15 лютого 2022 року.

1. О.Б. Доронина, Б.М. Доронин, В.Б. Доронин. Боль в спине: применение НПВП (найз, кеторол). Неврология, нейропсихиатрия, психосоматика. 2012; 4(2): 88-91. https://doi.org/10.14412/2074-2711-2012-391.

2. Kress HG, Baltov A, Basiński A, Berghea F, Castellsague J, Codreanu C, Copaciu E, Giamberardino MA, Hakl M, Hrazdira L, Kokavec M, Lejčko J, Nachtnebl L, Stančík R, Švec A, Tóth T, Vlaskovska MV, Woroń J. Acute pain: a multifaceted challenge - the role of nimesulide. Curr Med Res Opin. 2016;32(1):23-36. doi: 10.1185/03007995.2015.1100986.

3. С.М. Пухлік. Нестероїдні протизапальні препарати в консервативній отоларингології: у фокусі німесулід. Здоровя України. Тематичний номер «Пульмонологія, Алергологія, Риноларингологія» № 1 (54), 2021 р. в ЛОР-практиці.

4. Bianchi M, Broggini M. A randomised, double-blind, clinical trial comparing the efficacy of nimesulide, celecoxib and rofecoxib in osteoarthritis of the knee. Drugs 2003;63(Suppl 1):37-46

5. Bianchi M, Broggini M, Balzarini P, et al. Effects of nimesulide on pain and on synovial fluid concentrations of substance P, interleukin-6 and interleukin-8 in patients with knee osteoarthritis: comparison with celecoxib. Int J Clin Pract 2007;61:1270-7

6. Pohjolainen T, Jekunen A, Autio L, Vuorela H. Treatment of acute low back pain with the COX-2-selective anti-inflammatory drug nimesulide: results of a randomized, double-blind comparative trial versus ibuprofen. Spine 2000;25:1579-85

7. Ottaviani А., Mantovani М., Scaricabarozzi I. A Multicentre Clinical Study of Nimesulide in Inflammatory Diseases of the Ear, Nose and Throat. Drugs. 1993;46 Suppl 1:96-9. doi: 10.2165/00003495-199300461-00019. PMID: 7506201.

8. Bradbury F. How important is the role of the physician in the correct use of a drug? An observational cohort study in general practice // Int. J. Clin. Pract. (Suppl). 2004. Vol. 144. Р. 27–32.

9. Conforti A., Leone R., Moretti U., Mozzo F., Velo G. Adverse drug reactions related to the use of NSAIDs with a focus on nimesulide: results of spontaneous reporting from a Northern Italian area // Drug Saf. 2001. Vol. 24. Р. 1081–1090.

10. Леонова М.В. Кардиотоксичность НПВП. Consilium Medicum, 2019, 21 (10), 107-116

11. Барскова В.Г. Нимесулид. Иллюзии, аллюзии, реальность в мире доказательной и практической медицины. Совр. ревматол 2010;3:80–4.

12. Traversa G., Bianchi C., Da Cas R. et al. Cohort study of hepatotoxity associated with nimesulide and other non-steroidal anti-inflammatory drugs // BMJ. 2003. Vol. 327. Р. 18–22.
 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу НАЙЗ.

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати. Код АТХ М01А Х17.
Фармакологічні властивості. Німесулід – нестероїдний протизапальний засіб групи метансульфонанілідів, який проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію.
Показання. Лікування гострого болю. Лікування первинної дисменореї. Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої лінії.
Протипоказання. Відома підвищена чутливість до німесуліду або до будь-якого компонента препарату. Гіперергічні реакції, які мали місце у минулому (бронхоспазм, риніт, кропив’янка) у зв’язку з застосуванням ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних препаратів. Гепатотоксичні реакції на німесулід, які мали місце у минулому.
Супутнє застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичністю. Алкоголізм та наркотична залежність. Підозра на гостру хірургічну патологію. Шлунково-кишкові кровотечі або перфорації в анамнезі, пов’язані з попереднім застосуванням нестероїдних протизапальних засобів. Тяжка серцева недостатність. Тяжкі порушення функції нирок. Порушення функції печінки. Хворі з підвищеною температурою тіла та/або грипоподібними симптомами. Діти віком до 12 років. ІІІ триместр вагітності та період годування груддю.
Спосіб застосування та дози. Максимальна тривалість курсу лікування – 15 діб. Дорослі. По 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу – вранці та ввечері.
Побічні реакції. з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору; органів слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; дихальної системи; травного тракту; гепатобіліарної системи; шкіри; сечовидільної системи; загальні порушення; зміни з боку лабораторних показників; метаболічні порушення.
Термін придатності. 3 роки. Категорія відпуску. За рецептом. Реєстраційне посвідчення: UA/3458/02/01 Наказ МОЗ України №945 від 23.04.2020

 

Інформація про лікарський засіб, призначена для медичних і фармацевтичних працівників. Перед призначенням ознайомтесь з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу. За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: ТОВ "Др. Редді'c Лабораторіз" Столичне шосе, 103, оф 11-А, м. Київ, Україна, 03131, тел +380444923173. 

NS-10-04-2023-RX1-7.1.

Згорнути
Спробуй: