EN UA
У ФОРМІ ТАБЛЕТОК

У ФОРМІ ТАБЛЕТОК

1 таблетка містить амтолметину гуацилу 600 мг [1]

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

Застосовувати внутрішньо натщесерце [1]

РЕКОМЕНДОВАНА ДОЗА

РЕКОМЕНДОВАНА ДОЗА

Рекомендована доза препарату дорослим – по 1 таблетці 1-2 рази на добу [1]

Найзилат протипоказаний дітям.

КЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

КЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

В клінічних дослідженнях амтолметин гуацил не поступався за величиною протизапальної та знеболювальної дії іншим НПЗП, з якими порівнювався* [2]

  • Показання до застосування
  • Особливості застосування
  • Спосіб застосування та дози
  • Фармакологічні властивості
  • Профіль безпеки

Показання до застосування

Больовий та запальний синдром при захворюваннях опорно-рухового апарату: при остеоартриті, ревматоїдному артриті; при посттравматичному болю [1].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн. Доступ за посиланням:

ДОКЛАДНІШЕ

Особливості застосування

Амтолметин гуацил (АМГ) являє собою прекурсор толметину – неселективного інгібітора ЦОГ‑1 та ЦОГ‑2. Класичним неселективним НПЗП (диклофенаку, ібупрофену, кетопрофену, толметину) притаманна частота побічних ефектів із боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у межах 25,7%, але наукові розробки італійських учених дозволили синтезувати інноваційний неселективний НПЗП – АМГ. У ШКТ АМГ гідролізується до толметину гліцинаміду, потрапляє до системного кровотоку та вже в тканинах під дією ферментів естераз метаболізується до толметину, який добре накопичується у вогнищах запалення, реалізуючи протизапальну й аналгезивну дію.

Толметину – відомому неселективному НПЗП – у базі даних PubMed присвячено майже 1,5 тис. статей. Цей препарат успішно застосовується для лікування ревматичних та остеоартритичних суглобових болів і больового синдрому за ушкодження м’язів. Незважаючи на позитивні результати клінічних досліджень та успіх застосування в реальній медичній практиці, толметин не є ідеальним НПЗП, тому подальший науковий пошук зумовив створення удосконаленої молекули – АМГ. Прекурсорна захищена форма дозволяє АМГ мати дуже низьку частоту гастроінтестинальних побічних ефектів: на рівні 3,9% [3].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн. Доступ за посиланням:

ДОКЛАДНІШЕ

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо натщесерце.
Рекомендована доза препарату дорослим – по 1 таблетці 1-2 рази на добу залежно від інтенсивності больового синдрому та перебігу захворювання.

Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу.
Термін застосування залежить від фармакологічного ефекту і загального стану пацієнта [1].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн. Доступ за посиланням:

ДОКЛАДНІШЕ

Фармакологічні властивості

Амтолметин гуацил – нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП) із протизапальним, знеболювальним та жарознижувальним ефектом, що зумовлено пригніченням синтезу простагландинів за рахунок неселективного інгібування ензимів циклооксигенази (ЦОГ), але, на відміну від традиційних НПЗП, за рахунок своєї структури забезпечує гастропротекторний, антисекреторний, антиоксидантний ефекти.

Захисні ефекти зумовлені, як мінімум, двома шляхами. Внаслідок структури амтолметину гуацилу при його внутрішньому застосуванні підвищується рівень антиоксидантних ензимів у слизовій оболонці шлунка – супероксиддисмутази (СОД ), каталази, глутатіону, – в той же час зменшується рівень супероксид-аніонів, пероксинітриту або пероксихлориду та малонового діальдегіду, що спостерігається переважно в умовах перекисного окиснення ліпідів. Один з метаболітів амтолметину гуацилу – гваякол – підвищує рівень шлункової синтази оксиду азоту (NO). Відома суттєва роль оксиду азоту в механізмах захисту гастродуоденальної слизової оболонки, що важливо у період, коли синтез простагландинів пригнічено [1].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн. Доступ за посиланням:

ДОКЛАДНІШЕ

Профіль безпеки

Побічні реакції: з боку травної системи: завдяки гастропротекторним властивостям амтолметину гуацилу застосування препарату забезпечує мінімальний ризик проявів побічних реакцій у шлунково-кишковому тракті; рідко поширені – нудота, блювання, діарея, диспепсія, абдомінальний біль, метеоризм, анорексія; дуже рідко поширені –  гастрити, гастроінтестинальна кровотеча, блювання з кров’ю, геморагічна діарея, мелена, виразка шлунка або кишечнику (з кровотечею чи перфорацією або без них), коліти (в тому числі геморагічний коліт та загострення виразкового коліту або хвороби Крона), запор, стоматит, глосит, розлади з боку стравоходу, діафрагмоподібні стриктури кишечнику, панкреатит; з боку системи крові та лімфатичної системи; імунної системи; органів чуття; серця і судин; дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння; сечовидільної системи: рідко; та дуже рідко поширені (див. Інструкцію), та інші побічні реакції.

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн. Доступ за посиланням:

ДОКЛАДНІШЕ

Матеріали

ПРО ПРЕПАРАТ

Джерела та дисклеймери:   1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Найзилат. Доступ за посиланням: http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/7F651C8718457C2642258933003F9A70/$file/UA121590101_B2EE.mht 2. Амтолметин гуацил – нестероїдний протизапальний препара
Детальніше

Джерела та дисклеймери:

 

1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Найзилат. Доступ за посиланням:

http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/7F651C8718457C2642258933003F9A70/$file/UA121590101_B2EE.mht

2. Амтолметин гуацил – нестероїдний протизапальний препарат з гастропротекторними властивостями. Здоров’я України 21 сторіччя, № 14, 2022 р, с.48.

3. Клекот О.О. НПЗП і гастробезпека: міф чи реальність? Здоров’я України 21 сторіччя, № 11, 2023 р, с. 24-25.

 

* При порівнянні з неселективним інгібітором ЦОГ диклофенаком і з селективним ЦОГ-2 інгібітором целекоксибом терапевтична ефективність АМГ при тривалому лікуванні ревматоїдного артриту була еквівалентною.

 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Найзилат®

Склад: 1 таблетка містить амтолметину гуацилу 600 мг. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні лікарські засоби. Код АТX М01А.

Фармакологічні властивості. Амтолметин гуацил – нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ) із протизапальним, знеболювальним та жарознижувальним ефектом, що зумовлено пригніченням синтезу простагландинів за рахунок неселективного інгібування ензимів циклооксигенази (ЦОГ), але, на відміну від традиційних НПЗЗ, за рахунок своєї структури забезпечує гастропротекторний, антисекреторний, антиоксидантний ефекти.

Показання. Больовий та запальний синдром при захворюваннях опорно-рухового апарату: при остеоартриті, ревматоїдному артриті; при посттравматичному болю.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амтолметину, толметину; повне або неповне поєднання бронхіальної астми, рецидивуючого поліпозу носа або навколоносових пазух і непереносимості ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних препаратів; ерозивно-виразкові зміни слизової оболонки шлунка і 12-палої кишки, активна шлунково- кишкова кровотеча; цереброваскулярні або інша кровотеча. Діти - протипоказано.

Спосіб застосування та дози. Застосовувати внутрішньо натщесерце. Рекомендована доза препарату дорослим – по 1 таблетці 1-2 рази на добу. Побічні реакції. З боку травної системи: завдяки гастропротекторним властивостям амтолметину гуацилу застосування препарату забезпечує мінімальний ризик проявів побічних реакцій у шлунково-кишковому тракті; рідко поширені – нудота, блювання, діарея, диспепсія, абдомінальний біль. Категорія відпуску.

За рецептом. РС ЛЗ № UA/12159/01/01 Наказ МОЗУ № 543 від 19.05.2017 р. Термін дії реєстраційного посвідчення необмежений.

NL-20-07-2023-Rx1-7.1

Згорнути

Завантаження данних ..