EN UA

ОСВІТА

Німесулід і артрит

ОСВІТА
Презентації
5 хв. читати
21 липня, 2021

В  проспективному рандомізованому подвійному сліпому дослідженні вивчали знеболювальну ефективність німесуліду (100 мг) в порівнянні з еквівалентними дозами целекоксибу (200 мг) і рофекоксибу (25 мг) у 30 пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба. Було виявлено, що німесулід характеризується більшою ефективністю і більш швидким початком знеболюючої дії в порівнянні з аналогічною одноразовою дозою целекоксибу і рофекоксибу .
В іншому дослідженні порівнювали знеболювальну дію німесуліду та целекоксибу при симптоматичному лікуванні остеоартрозу колінного суглоба. У пацієнтів з випотом в суглоби дія німесуліду була більш вираженою у порівнянні з целекоксибом; для німесуліду було також відзначено більш швидкий початок знеболювальної дії. Як одноразове, так і багаторазове (14 днів) застосування німесуліду істотно знижувало концентрацію субстанції P і прозапальних цитокінів (зокрема інтерлейкіну-6) в синовіальній рідині. Даний ефект німесуліду щодо запальних медіаторів болю узгоджується з його швидким знеболювальним ефектом.  [1,2]
(1)       Kress HG, Baltov A, Basiński A, Berghea F, Castellsague J, Codreanu C et al. Acute pain: a multifaceted challenge–the role of nimesulide. Current medical research and opinion. 2016 Jan 2;32(1):23-36.

 (2)      Bianchi M, Broggini M. A randomised, double-blind, clinical trial comparing the efficacy of nimesulide, celecoxib and rofecoxib in osteoarthritis of the knee. Drugs. 2003 Nov 1;63(1):37-46.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua

Завантаження данних ..