EN UA

НАУКА

Порівняння застосування вушних крапель з оцтовою кислотою та вушних крапель з гентаміцином для досягнення сухості вух при хронічному гнійному середньому отиті

НАУКА
Реферати
2 хв. читати
24 січня, 2024

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Як вушні краплі з гентаміцином 0,3%, так і вушні краплі з оцтовою кислотою 1,5% ефективні при лікуванні хронічного середнього отиту і забезпечують аналогічні результати щодо досягнення сухості вух.

середній отит

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Була проведена оцінка ефективності двох широко використовуваних вушних крапель з антибіотиком, а саме оцтової кислоти та гентаміцину сульфатом, для досягнення сухості вух у пацієнтів з хронічним гнійним середнім отитом (ХГСО).

Методологія

У цьому рандомізованому контрольованому дослідженні брали участь 80 пацієнтів віком від 10 до 70 років. Розподіл пацієнтів на дві групи провели з використанням методу рандомізації (на підставі критеріїв включення та виключення). Пацієнти у групі A (середній [± стандартне відхилення] вік: 32,7 [± 17,3] року) отримували 0,3% гентаміцин для місцевого застосування, а пацієнти у групі B (середній [± стандартне відхилення] вік: 26, 2 [± 15,4] року) отримували 1,5% оцтову кислоту для місцевого застосування.

У кожній групі було 40 пацієнтів. Усі пацієнти надали поінформовану згоду. Щоб запобігти потраплянню води у вухо, пацієнтів просили закривати слуховий прохід берушами або ватними кульками з вазеліном. Ефективність оцінювали з дозволу виділень з вух, тобто досягненню сухості вух, на 14 день.

Результати

У групі A дозвіл оторії або виділень з вух було досягнуто у 36 (90 %) пацієнтів, а в групі B – у 32 (80 %) пацієнтів. В обох групах було відзначено статистично порівнянну ефективність.

Висновок

У пацієнтів з ХГСО оцтова кислота не поступалася ефективності гентаміцину щодо досягнення контролю виділень з вух (досягнення сухості вух).

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..