EN UA

НАУКА

Користь застосування Enterococcus faecium та Bacillus subtilis як доповнення до стандартних методів лікування СПК

НАУКА
Реферати
2 хв. читати
19 січня, 2024

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Застосування препарату Меділак-С (Enterococcus faecium R0026 та Bacillus subtilis R0179) є безпечним та ефективним доповненням до стандартних методів лікування синдрому подразненого кишечника.

синдром подразненого кишечника

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Результати кількох клінічних досліджень, опублікованих китайською мовою, підтверджують ефективність застосування препарату Меділак-С (некомерційне найменування — АйБацилуС+) як додатковий метод лікування різних захворювань, включаючи виразковий коліт, синдром подразненого кишечника (СПК), гострий гастрит та інфекції спричинені Helicobacter pylori (H. pylori).

Для узагальнення результатів досліджень було проведено систематичний огляд та метааналіз, мета яких полягала в оцінці ефективності застосування цього пробіотика як доповнення до стандартних методів лікування СПК.

Методологія

У ході комплексного пошуку в 6 міжнародних і китайських базах даних було виявлено 37 досліджень, що відповідали критеріям включення, і в 33 з них вивчали ефективність застосування препарату Меділак-С як додатковий метод лікування з використанням стандартизованої категоріальної шкали. Дані цих 33 досліджень були включені в метааналіз, який проводили за допомогою моделі з випадковими ефектами, стратифікованої за підтипом СПК.

Результати

Згідно з отриманими даними, застосування препарату Меділак-С статистично значуще підвищувало ефективність стандартної терапії СПК (ОР = 1,21; 95% ДІ: 1,17–1,25), при цьому ймовірність терапевтичного успіху при додатковій терапії пробіотиком була на 21% вище незалежно від підтипу СПК. Небажані явища, зареєстровані в 78% досліджень, були переважно легкого або середнього ступеня та вирішувались самостійно, а частота їх розвитку в групі додаткової терапії пробіотиком (6,2%; n==1347) і контрольній групі (5,9%; n =  ) була порівнянною.

Висновок

Отримані результати підтвердили висновок про те, що застосування препарату Меділак-С є безпечним та ефективним доповненням до різних стандартних методів лікування СПК.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..