НАУКА

Взаємозв'язок між лікуванням псоріазу та ризиком смерті в стаціонарі від інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
жов 29, 2021

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Лікування системними препаратами від псоріазу, у тому числі небіологічними та біологічними лікарськими засобами, не збільшує ризик смерті у стаціонарі від інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

коронавірус

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Метою ретроспективного національного когортного дослідження було визначення ризику госпіталізації або смерті у стаціонарі від COVID-19 на фоні лікування псоріазу.

Методологія

До цього дослідження включили всіх пацієнтів з псоріазом, зареєстрованих у базі даних державного медичного страхування Франції (2008–2019). Учасників ділили на групи з урахуванням терапії, яку отримували пацієнти на початковому рівні: групу біологічних препаратів, групу небіологічних препаратів, групу засобів зовнішнього застосування, групу відсутності терапії. Основною кінцевою точкою була частота госпіталізації з коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2, а додатковою кінцевою точкою був рівень смертності в стаціонарі від інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Результати

До дослідження включили 1326312 дорослих пацієнтів з псоріазом (середній вік - 59 років, 48% - чоловіки). У перший період дослідження (з 15 лютого по 30 червня 2020 р.) 3871 пацієнта було госпіталізовано з коронавірусною інфекцією, і 759 осіб померли (20 %). У другий період (з жовтня 2020 р. до 31 січня 2021 р.) 3603 пацієнти були госпіталізовані з коронавірусною інфекцією, і 686 осіб померли (19 %).

Згідно з результатами побудови моделей Кокса, зважених за показниками схильності, ризик госпіталізації з приводу інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, був пов'язаний із застосуванням небіологічних препаратів або засобів для зовнішнього застосування у перший період та з усіма варіантами лікування у другий період. Жоден варіант лікування не був пов'язаний із випадками смертельного результату в стаціонарі у зв'язку з інфекцією, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Висновок

Застосування системних препаратів для лікування псоріазу не пов'язано з підвищеним ризиком смертельного результату в стаціонарі у зв'язку з SARS-CoV-2. Результати дослідження свідчать на користь продовження терапії псоріазу та застосування системних препаратів у лікуванні псоріазу під час пандемії COVID-19.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..