EN UA

НАУКА

Вплив прийому кислотосупресивних препаратів у дитинстві на ризик розвитку бронхообструкції та бронхіальної астми у дитячому віці

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
11 жовтня, 2023

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Прийом препаратів, що пригнічують кислотність, у дитинстві підвищує ймовірність розвитку рецидивуючої бронхообструкції та бронхіальної астми у дитячому віці.

бронхіальна астма

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала у вивченні взаємозв'язку між впливом препаратів, що пригнічують кислотність (ППК), у дитинстві та ризиком виникнення повторних епізодів бронхообструкції, появи чутливості до алергенів та розвитку бронхіальної астми у ранньому дитинстві.

Методологія

Було проаналізовано дані проспективного когортного диверсифікованого багатоцентрового дослідження, до якого було включено 921 немовля з бронхіолітом в анамнезі. Вплив ППК на немовлят (включаючи інгібітори протонної помпи та антагоністи H2-гістамінових рецепторів) визначали на основі звітів батьків та аналізу медичних карт.

У дослідженні оцінювали такі кінцеві точки, як розвиток рецидивуючої бронхообструкції до трьох років, поява сенсибілізації до алергенів у ранньому дитинстві (вимірюваної за рівнем специфічних IgE в крові) та розвиток бронхіальної астми до шести років. Для врахування різних факторів впливу використовували багатовимірні моделі логістичної регресії та багатовимірні моделі пропорційних ризиків Коксу.

Результати

У когорті, що включає 921 дитину, 202 (22 %) у дитинстві зазнали впливу ППК. Порівняно з дітьми, які не піддавалися впливу ППК, ті, хто зазнав їхнього впливу, були більш схильні до розвитку рецидивуючої бронхообструкції до трьох років (скориговане відношення ризиків: 1,58) та бронхіальної астми до шести років (скориговане відношення шансів: 1,66). Однак не було виявлено статистично значущого зв'язку між застосуванням ППК у дитинстві та сенсибілізацією до алергенів у ранньому дитинстві (скориговане відношення шансів: 1,00).

Висновок

Хоча застосування ППК у дитинстві, мабуть, не збільшує ризик появи сенсибілізації до алергенів у ранньому дитинстві, воно дійсно підвищує ризик розвитку бронхообструкції рецидивуючої та бронхіальної астми в цьому віці.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..