EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
біль під час пологів біль під час пологів
біль під час пологів біль під час пологів

Метою проведеного багатоцентрового рандомізованого контрольованого дослідження було вивчення аналгезії під час пологів, включаючи порівняння високого обсягу PCEA та методу PIEB з використанням рівних обсягів болюсів у кожній групі (10 мл).

Дивитися все

Стендова доповідь

При пологах застосування контрольованої пацієнтом епідуральної аналгезії (PCEA) за ефективністю не поступається програмованій періодичній епідуральній болюсній аналгезії (PIEB) і перевершує останню з точки зору зниження введеної дози місцевого анестетика.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного багатоцентрового рандомізованого контрольованого дослідження було вивчення аналгезії під час пологів, включаючи порівняння високого обсягу PCEA та методу PIEB з використанням рівних обсягів болюсів у кожній групі (10 мл).

Методологія

Основна кінцева точка дослідження включала оцінку двох ключових факторів: частоти виникнення проривного болю та загальної введеної дози анальгетиків. Додаткові кінцеві точки включали моторну блокаду, оцінки інтенсивності болю, задоволеність пацієнток, а також результати для матері та новонародженого. Дослідження вважалося успішним у разі досягнення двох важливих кінцевих точок: (1) не менша ефективність PCEA щодо частоти проривного болю; та (2) більша ефективність PCEA щодо введеної дози місцевих анестетиків.

Загалом 360 жінок, які народжували уперше, були рандомізовані в групу PCEA (в режимі монотерапії) або групу PIEB. Учасниці групи PCEA отримували болюсні ін'єкції об'ємом 10 мл, що містять 0,12% ропівакаїну та 0,75 мкг/мл суфентанілу, а учасниці групи PIEB отримували болюсні ін'єкції об'ємом 10 мл разом з додатковими болюсними ін'єкціями PCEA об'ємом 5 мл. В обох групах було встановлено 30-хвилинний період блокування, а максимальна дозволена для введення за годину доза місцевого анестетика та опіоїдів була однаковою в обох групах.

Результати

Частота виникнення проривного болю в обох групах була порівнянна (див. таблицю 1).

Однак загальна введена доза ропівакаїну в групі PCEA була нижчою, середня різниця становила 15,3 мг. Між групами не було виявлено значних відмінностей з погляду моторної блокади, оцінок задоволеності пацієнток чи результатів з боку матері і новонародженого.

Висновок

З використанням еквівалентних обсягів препаратів PCEA щонайменше так само ефективна, як PIEB, для аналгезії під час пологів. Крім того, PCEA ефективніша з точки зору введеної дози місцевих анестетиків.

Джерело:

Anaesthesia

Стаття:

High-volume patient-controlled epidural vs. programmed intermittent epidural bolus for labour analgesia: a randomised controlled study

Автори:

E. Roofthooft и співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: