EN UA

НАУКА

Оцінка симптомів з боку вестибулярного апарату та отологічних симптомів у пацієнтів із COVID-19

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
11 травня, 2022

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

У пацієнтів із COVID-19 відзначалися симптоми з боку вестибулярного апарату та отологічні симптоми переважно системного характеру.

отоларингологія

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Мета цього огляду полягала у визначенні симптомів з боку вестибулярного апарату та отологічних симптомів у пацієнтів із COVID-19.

Методологія

Пошук відповідних досліджень проводили в таких базах даних як Google Scholar, база даних досліджень коронавірусу ProQuest, SpringerLink, Scopus, CINAHL, Herdin, APAMed Central і PubMed. Були проаналізовані дослідження за участю дорослих пацієнтів з COVID-19, які мали такі симптоми, як шум у вухах, вертиго, середній отит, виділення з вух, біль у вухах або порушення слуху. Дослідження включали до огляду, якщо був опис перебігу отологічного порушення, зокрема його початку, тривалості або клінічних наслідків.

Результати

У більшості пацієнтів, у яких відзначалися виділення з вух (100 %), біль у вухах (8 %), вертиго/запаморочення (30 %), шум у вухах (88 %) та порушення слуху (68 %), ці симптоми розвинулися протягом 1 місяця після появи типових симптомів COVID-19. У більшості учасників симптоми повністю минули протягом 2 тижнів. Найчастіше пацієнти отримували стандартну терапію коронавірусної інфекції.

При діагностуванні таких симптомів, як вестибулярний нейроніт, середній отит або раптова нейросенсорна приглухуватість, поряд з терапією COVID-19 проводилося традиційне лікування таких станів. У деяких випадках для виключення інших причин може знадобитися додаткове обстеження.

Висновок

Початок, тривалість та перебіг симптомів з боку вестибулярного апарату та отологічних симптомів відповідали природному анамнезу системної вірусної інфекції. Таким чином, у будь-якого пацієнта з вертиго/запамороченням, шумом у вухах або порушенням слуху навіть без симптомів респіраторного захворювання або інфекції слід підозрювати наявність COVID-19.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..