EN UA

НАУКА

Виявлення основного маркера пізньої фази алергічних реакцій на алерген пилку

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
27 жовтня, 2023

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Вироблення назального ІЛ-13 є маркером пізньої фази алергічних реакцій у пацієнтів.

алергія

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала у вивченні зв'язку між виробленням цитокінів у носових ходах та пізніми фазами алергічних реакцій у пацієнтів, які зазнали впливу алергенів пилку берези.

Методологія

Подвійне сліпе, рандомізоване, плацебо-контрольоване дослідження було проведено за участю осіб з алергією на пилок берези. Всього до дослідження було включено 20 учасників, які приймали екстракт пилку берези, і 10 - плацебо протягом трьох днів поспіль. Виділення з носа збирали в різних часових точках протягом 24 годин в 1-й і 3-й дні для оцінки 33 медіаторів запалення. Для оцінки клінічної відповіді використовували суб'єктивні оцінки симптомів та об'єктивні вимірювання прохідності носових ходів.

Результати

Порівняно з групою плацебо, у учасників, які зазнали впливу пилку берези, спостерігалася статистично значуще більш виражена клінічна відповідь, а також швидке збільшення рівнів триптази та сироваткової стимуляції 2 (розчинної форми рецептора інтерлейкіну (ІЛ)-33 (sST2)) у носі після дії алергену. У восьми учасників з 20 спостерігався підвищений рівень ІЛ-13 у період від 2 до 8 годин після дії алергену.

У цій групі також спостерігалися значні зміни клінічних параметрів (наступне зниження максимальної швидкості інспіраторного носового потоку та посилення симптомів назальної обструкції). Ці зміни відрізнялися від змін у тих учасників, у яких не спостерігалося у відповідь вироблення ІЛ-13, особливо після 6 годин впливу.

Висновок

Вироблення ІЛ-13 пов'язане як з клінічними симптомами, так і з цитокіновою відповіддю 2 типу на пізній стадії після впливу алергену.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..