НАУКА

Розуміння ролі хемокінів як значущих маркерів розвитку діабетичної полінейропатії

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
вер 2, 2021

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

Рівні хемокіну CXCL10 можуть бути використані як важливий маркер, що дозволяє виявляти діабетичну периферичну нейропатію на ранніх стадіях і своєчасно застосувати відповідні терапевтичні методи лікування та (або) профілактики.

Розуміння ролі хемокінів як значущих маркерів розвитку діабетичної полінейропатії

Анотація

Передумови до проведення дослідження

У ході більш ранніх досліджень було встановлено роль хемокінів у розвитку нейропатії та нейропатичних больових розладів. Мета цього пілотного дослідження полягала в оцінці зв'язку між рівнями хемокінів у плазмі крові (CXCL9, CXCL10 та CXCL11) та частотою розвитку діабетичної периферичної нейропатії (ДПН) у пацієнтів з цукровим діабетом.

Методологія

До дослідження було включено 73 пацієнти з цукровим діабетом, з них 36 пацієнтів з ДПН, а 37 пацієнтів без ДПН. Для діагностики ДПН використовували тест Семмса-Вайнштейна. Для визначення рівнів циркулюючих хемокінів у плазмі використовували набори Duoset ELISA.

Результати

Рівні CXCL10 були статистично значуще більшими у пацієнтів з ДПН у порівнянні з пацієнтами без ДПН. Рівні CXCL9 у сироватці крові також були вищими у пацієнтів з ДПН, хоча різниця не була статистично значущою (див. таблицю 1).


Висновок

Згідно з отриманими результатами, підвищення рівнів циркулюючого CXCL10 пов'язане з ДПН, що вказує на роль даного хемокіну у розвитку ДПН.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..