EN UA

НОВИНИ

Оцінка переваг застосування комбінації пропофолу з ескетаміном під час проведення ендоскопії шлунково-кишкового тракту

НОВИНИ
Новини медицини
2 хв. читати
22 жовтня, 2021

Що нового?

Одночасне введення пропофолу з ескетаміном дозволяє знизити до мінімуму напівмаксимальну ефективну концентрацію (EC50) пропофолу під час проведення ендоскопії шлунково-кишкового тракту.

ендоскопія_шлунково-кишкового_тракту

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі The British Journal of Clinical Pharmacology, у осіб похилого віку (65-89 років), яким показано проведення ендоскопії шлунково-кишкового тракту (ШКТ), комбіноване введення пропофолу з ескетаміном дозволяє знизити до мінімуму медіану EC50 пропофолу порівняно із застосуванням лише пропофолу (без ескетаміну). Автори провели рандомізоване контрольоване дослідження для визначення EC50 пропофолу при введенні ескетаміну у різних дозах під час ендоскопії ШКТ.

Загалом 90 учасників були включені в три різні групи: групу SK0 (контрольна група; терапія ескетаміном у дозі 0 мг/кг), групу SK0,25 (терапія ескетаміном у дозі 0,25 мг/кг) та групу SK0,5 ( терапія ескетаміном у дозі 0,5 мг/кг). Анестезію проводили шляхом інфузії за цільовою концентрацією пропофолу в плазмі з одночасним болюсним введенням ескетаміну в різних дозах.

Визначення EC50 пропофолу при ендоскопії шлунково-кишкового тракту проводили методом Диксона «вгору і вниз».

Початкова цільова концентрація препарату в плазмі становила 2,5 мкг/мл, при цьому крок підвищення або зниження цієї концентрації був 0,5 мкг/мл. Також проводили оцінку параметрів діяльності серцево-судинної системи. У таблиці 1 наведено значення EC50 пропофолу при ендоскопії ШКТ та середня зміна (%) середнього артеріального тиску в досліджуваних групах відносно вихідного рівня.

Автори дослідження дійшли висновку, що при введенні пропофолу в поєднанні з ескетаміном з ескалацією дози розвиток артеріальної гіпотензії малоймовірний, при цьому забезпечується більш швидке відновлення.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..