НОВИНИ

Застосування метилпреднізолону може знизити рівень смертності у пацієнтів, які госпіталізовані з COVID-19

НОВИНИ
Новини медицини
3 хв. читати
вер 1, 2021

Що нового?

Терапія метилпреднізолоном протягом 7 днів може бути ефективним методом лікування у госпіталізованих пацієнтів із тяжкою формою COVID-19.

Застосування метилпреднізолону може знизити рівень смертності у пацієнтів, які госпіталізовані з COVID-19

Встановлено, що у пацієнтів з діагностованою тяжкою пневмонією, викликаною SARS-CoV-2, які потребують кисневої підтримки, щоденне внутрішньовенне введення метилпреднізолону протягом 7 днів дозволяє знизити смертність протягом 45 днів і пов'язане зі значно нижчою частотою госпіталізації у відділення інтенсивної терапії (ВІТ) та потреби у вентиляції легень порівняно з пацієнтами, які отримують лише стандартну терапію. Мета цього проспективного рандомізованого контрольованого дослідження полягала у визначенні здатності терапії метилпреднізолоном у дозі 40 мг внутрішньовенно 2 р/добу протягом 7 днів у поєднанні з тоцилізумабом в одноразовій дозі 400 мг внутрішньовенно і без неї призвести до кращих наслідків у пацієнтів з коронавірусом.

До дослідження було включено 76 пацієнтів, у тому числі 27 пацієнтів у контрольній групі, 23 пацієнти з яких отримували метилпреднізолон, а 26 пацієнтів – комбінацію метилпреднізолону та тоцилізумабу. Дані контрольної групи було отримано за допомогою ретроспективного аналізу електронних медичних карток. Основними кінцевими точками були частота госпіталізації в ВІТ, тривалість перебування в ВІТ, тривалість госпіталізації та тривалість (днів) штучної вентиляції легень, а також рівень смертності від усіх причин протягом 45 днів після рандомізації.

Порівняно з двома іншими групами у групі застосування метилпреднізолону спостерігалося зниження частоти госпіталізації в ВІТ, потреби в інвазивній штучній вентиляції легень, тривалості штучної вентиляції легень та тривалості (днів) перебування у ВІТ. Один пацієнт у групі застосування метилпреднізолону та 5 пацієнтів у контрольній групі померли протягом 45 днів (див. таблицю 1):