EN UA
У ФОРМІ ТАБЛЕТОК

У ФОРМІ ТАБЛЕТОК

1 таблетка містить фебуксостат 80 мг або 120 мг [1]

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

Застосовувати перорально, незалежно від вживання їжі [1]

ДОЗУВАННЯ

ДОЗУВАННЯ

По 1 таблетці (80 або 120 мг) 1 раз на добу [1]

КОНТРОЛЬ

КОНТРОЛЬ

Фебуксостат забезпечує швидше досягнення цільових показників сечової кислоти (СК) і жорсткіший подальший їх контроль порівняно з алопуринолом, забезпечує зворотний регрес депонованої СК [2]

КЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

КЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Висока ефективність та переносимість фебуксостату підтверджені чималою кількістю клінічних досліджень [2]

  • Показання до застосування
  • Спосіб застосування та дози
  • Фармакологічні властивості
  • Профіль безпеки

Показання до застосування

Подаграт 80 мг та 120 мг: подаграт показаний для лікування хронічної гіперурикемії при захворюваннях, що супроводжуються відкладанням кристалів уратів (у тому числі при наявності тофусів та/або подагричного артриту в даний час або в анамнезі) [1].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

Спосіб застосування та дози

Подагра: рекомендована доза фебуксостату становить 80 мг 1 раз на добу, застосовувати перорально, незалежно від вживання їжі.

Якщо концентрація сечової кислоти в сироватці крові перевищує 6 мг/дл (357 мкмоль/л) після 2–4 тижнів лікування, слід розглянути підвищення дозування до 120 мг 1 раз на добу.

Ефект фебуксостату виявляється досить швидко, що робить можливим повторне визначення концентрації сечової кислоти в сироватці крові через 2 тижні.

Метою лікування є зменшення концентрації сечової кислоти у сироватці крові та підтримка її на рівні менше 6 мг/дл (357 мкмоль/л) [1].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

Фармакологічні властивості

Сечова кислота є кінцевим продуктом метаболізму пуринів у людини і утворюється під час такої реакції: гіпоксантин → ксантин → сечова кислота. Ксантиноксидаза є каталізатором обох етапів цієї реакції. Фебуксостат є похідним 2-арилтіазолу, терапевтична дія якого пов’язана зі зменшенням концентрації сечової кислоти в сироватці крові шляхом селективного інгібування ксантиноксидази. Фебуксостат – це потужний і селективний непуриновий інгібітор ксантиноксидази (NP-SIXO).

Доведено, що фебуксостат значною мірою інгібує активність як окисненої, так і відновленої форми ксантиноксидази. У терапевтичних концентраціях фебуксостат не інгібує інші ферменти, що беруть участь у метаболізмі пуринів або піримідинів [1].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

Профіль безпеки

Сьогодні ефективнішим і безпечнішим препаратом для довготривалої уратзнижувальної терапії вважається фебуксостат. На відміну від алопуринолу фебуксостат має структуру пуринів, але не є пуриновим аналогом. Вважають, що саме із цим пов’язана вища безпека фебуксостату в пацієнтів із гіперчутливістю до алопуринолу.

Оскільки алопуринол гальмує не лише ксантиноксидазу, а й деякі інші ензими, що беруть участь у метаболізмі пуринів, фебуксостат діє винятково на ксантиноксидазу, що визначає його селективність, триваліший період напіввиведення. Пацієнтам з нирковою недостатністю легкого або помірного ступеня корекція дози фебуксостату не потрібна [2].

Повна інструкція препарату у Держреєстрі онлайн:

ДОКЛАДНІШЕ

Матеріали

ПРО ПРЕПАРАТ

РЕКОМЕНДАЦІЇ NICE (Національний інститут охорони здоров’я та вдосконалення клінічної практики Великої Британії): з огляду на те що фебуксостат потребує менше кроків титрування, ніж алопуринол, і що обидві схвалені дози фебуксостату (80
Детальніше

РЕКОМЕНДАЦІЇ NICE (Національний інститут охорони здоров’я та вдосконалення клінічної практики Великої Британії):
з огляду на те що фебуксостат потребує менше кроків титрування, ніж алопуринол, і що обидві схвалені дози фебуксостату (80 і 120 мг/день) є ефективнішими за алопуринол 300 мг/день , NICE рекомендовано призначати фебуксостат як першу лінію уратзнижувальної терапії. На думку експертів, це більше заохочуватиме пацієнтів до лікування, а також підвищить частку хворих, які досягнуть цільового рівня сечової кислоти сироватки. Важливо роз’яснити пацієнтові, що уратзнижувальна терапія зазвичай продовжується після досягнення цільового сироваткового рівня уратів та зазвичай є пожиттєвим лікуванням [3].

 

 

Джерела та дисклеймери:
 

Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Подаграт. Доступ за посиланням: 

http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/ED97EA2983CE48FD42258933003F8A7A/$file/UA188200102_3D65.mht

Інгібітори ксантиноксидази – основа уратознижувальної терапії у пацієнтів із подагрою. Здоров’я України 21 сторіччя, № 8 (544), 2023 р., с. 26-27.

Gout: diagnosis and management. NICE guideline [NG219]. Published: 09 June 2022. https://www.nice.org.uk/guidance/ng219

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Подаграт. Склад: 1 таблетка містить фебуксостату гемігідрат еквівалентно фебуксостату 80 мг або 120 мг. Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби для лікування подагри. Лікарські засоби, що пригнічують утворення сечової кислоти. Код АТХ М04А А03. Показання. Подаграт 80 мг та 120 мг: Подаграт показаний для лікування хронічної гіперурикемії при захворюваннях, що супроводжуються відкладанням кристалів уратів(у тому числі при наявності тофусів та/або подагричного артриту в даний час або в анамнезі). Протипоказання. Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої іншої допоміжної речовини препарату. Спосіб застосування та дози. Подагра: Рекомендована доза фебуксостату становить 80 мг 1 раз на добу. Якщо концентрація сечової кислоти в сироватці крові перевищує 6 мг/дл (357 мкмоль/л) після 2–4 тижнів лікування, слід розглянути підвищення дозування до 120 мг 1 раз на добу. Побічні реакції. Найчастішими побічними реакціями у клінічних дослідженнях були загострення (напади) подагри, порушення функції печінки, діарея, нудота, головний біль, висипання та набряки. Ці побічні реакції у більшості випадків мали легкий або помірний ступінь тяжкості. Термін придатності. 4 роки. Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці. Упаковка. По 14 таблеток, у блістері. Категорія відпуску. За рецептом. РП ЛС №UA/18820/01/01, РП ЛС №UA/18820/01/02, Наказ МОЗУ №1327 від 02.07.2021р.

 

Інформація про лікарський засіб, призначена для медичних і фармацевтичних працівників. Перед призначенням ознайомтесь з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу. За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: ТОВ "Др. Редді'c Лабораторіз" Столичне шосе, 103, оф 11-А, м. Київ, Україна, 03131, тел +380444923173. PD-12-07-2023-Rx1-7.1

Згорнути

Завантаження данних ..