EN UA

Обраний контент

Мультивітаміни сповільнюють когнітивне зниження у похилому віці

Обраний контент
Рекомендації
3 хв. читати
25 серпня, 2023

На сторінці інтернет-журналу Medscape професор медицини Джоан Менсон (JoAnn E. Manson) з Гарвардської медичної школи (США) представила попередні результати дослідження COSMOS-Mind, які продемонстрували переваги вживання мультивітамінних добавок щодо когнітивного здоров’я літніх людей.

Дослідження COSMOS-Mind фінансоване Національним інститутом старіння і проведене під керівництвом колег із медичної школи Вейк-Форест як частина широкомасштабного рандомізованого дослідження COSMOS  (COcoa Supplement Multivitamins Outcome Study), в якому взяли участь понад 21 000 учасників по всій країні. В ньому вивчали ефекти екстракту какао та полівітамінів для профілактики серцево-судинних захворювань та раку.

Професор Менсон зосередилася на результатах дослідження впливу полівітамінів на когнітивні функції. Результати щодо ефектів екстракту какао ще знаходяться в стадії обробки, включаючи детальний аналіз потенційного ефекту модифікації базової дієти.

Основна гіпотеза про користь полівітамінів для когнітивного здоров’я випливає з попередніх обсерваційних досліджень, які показали, що дефіцит таких важливих нутрієнтів як вітамін B12, фолати, вітамін D та деяких мікроелементів був пов’язаний із прискореним зниженням когнітивних функцій і деменцією. Але було проведено мало рандомізованих досліджень цих мікронутрієнтів, і в них переважно тестували окремі елементи, а не комплексні полівітамінні добавки. В одному з попередніх масштабних випробувань полівітамінної добавки когнітивне тестування почали через 2-3 роки після початку втручання, тому воно не дає змоги для повної перевірки гіпотези.

В дослідження COSMOS-Mind залучили 2262 чоловіків і жінок старше 65 років по всій країні, середній вік становив 73 роки. Учасники пройшли повторні когнітивні тестування по телефону до рандомізації, перед втручанням та через 1, 2 і 3 роки. Для оцінювання когнітивних функцій слугувала добре перевірена батарея тестів, за якою визначали сукупний глобальний бал, а також оцінки епізодичної пам’яті, виконавчих функцій та інших когнітивних доменів.

Дослідники виявили, що протягом трьох років учасники, які були рандомізовані на вживання полівітамінів, показали значно кращі результати, ніж ті, які були рандомізовані в групу плацебо. Було підраховано, що полівітаміни сповільнювали когнітивне старіння на 60% за три роки, зменшивши когнітивний вік учасників на 1,8 року. Підгрупа з історією серцево-судинних захворювань на початковому етапі отримала особливо відчутну користь від вживання полівітамінів.

Це перше широкомасштабне рандомізоване дослідження, яке свідчить про ефективність полівітамінів у сповільненні когнітивного старіння. Для практики це означає просте, безпечне та доступне втручання для покращення когнітивного здоров’я в похилому віці. Однак для остаточних висновків результати дослідження необхідно відтворити. Якщо результати підтвердяться, полівітамінні добавки можуть стати важливим засобом для захисту здоров’я мозку у літніх людей.

 

Джерело:

Multivitamins Slow Cognitive Aging in Older Adults. Доступ за посиланням (31.12.2021): https://www.medscape.com/viewarticle/963748?uac=227178ST&faf=1&sso=true&impID=3879395&src=mkm_ret_211230_mscpmrk_eumonthly_int

Дана інформація є узагальненою та не може використовуватись для лікування.

5COG-21-08-2023-Rx2-9.4

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua

Завантаження данних ..