EN UA

НОВИНИ

Додатковий прийом білка прискорює відновлення пацієнтів після заднього спондилодезу

НОВИНИ
Новини медицини
2 хв. читати
06 травня, 2022

Що нового?

Підвищене споживання білка прискорює зрощування хребців та відновлення після спондилодезу.

хірургія

Згідно з результатами рандомізованого подвійного сліпого клінічного дослідження, опублікованими в журналі Clinical Spine Surgery, у пацієнтів, які перенесли задній спондилодез, додатковий прийом білка дозволяє знизити інтенсивність болю та прискорити відновлення та зрощування хребців. Мета дослідження, проведеного Razieh Khalooeifard та співавт., полягала в оцінці впливу додаткового прийому білка на фактори загоєння та зрощування.

Учасників рандомізували в (i) основну групу на отримання 1,2 г білка та додатково 36 г лактопротеїну та (ii) контрольну групу на отримання аналогічної дієти, але з крохмалем як плацебо, протягом 48 годин до операції та 1 місяця після неї. У основній групі частота зрощення хребців була статистично значно вище, ніж у контрольній групі.

У основній групі інтенсивність болю і частота розвитку інфекції у ділянці оперативного втручання були статистично значуще нижчими. Крім того, швидкість загоєння ран в основній групі була статистично значуще вищою. В основній групі спостерігалося збільшення рівнів лужної фосфатази, загального білка, альбуміну та інсуліноподібного фактора росту-1 у сироватці крові порівняно з контрольною групою.

Частота зниження рівня високочутливого С-реактивного білка у сироватці крові була вищою в основній групі порівняно з контрольною групою. Таким чином, додатковий прийом білка є ефективним у пацієнтів, яким показано проведення заднього спондилодезу.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..