EN UA

НАУКА

Ефективність комплексного сестринського втручання в порівнянні зі стандартним сестринським втручанням в периопераційному періоді при кровотечі, викликаній розривом кровоносних судин внаслідок позаматкової вагітності

НАУКА
Клінічні Дослідження
5 хв. читати
12 серпня, 2021

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

При кровотечі, викликаній розривом кровоносних судин внаслідок позаматкової вагітності, комплексне сестринське втручання статистично значимо покращує ефективність лікування і скорочує час відновлення пацієнток.

Ефективність комплексного сестринського втручання в порівнянні зі стандартним сестринським втручанням в периопераційному періоді при кровотечі, викликаній розривом кровоносних судин внаслідок позаматкової вагітності

Анотація

Передумови до проведення дослідження

В останні роки збільшилася частота позаматкової вагітності (імплантація і розвиток заплідненої яйцеклітини поза порожниною матки). Позаматкова вагітність часто призводить до вагінальних кровотеч, менопаузи і болю в животі. На частку цього поширеного явища з боку черевної порожнини, що супроводжується гострими клінічними проявами, доводиться 1-2% вагітностей і 2,7% смертей, пов'язаних з вагітністю. В акушерстві та гінекології часто повідомляють про випадки розриву кровоносних судин і кровотечі при позаматковій вагітності, які мають статистично значущий взаємозв'язок зі смертністю жінок в першому триместрі вагітності. При цьому більше 95% позаматкових вагітностей локалізується в фаллопієвих трубах, 2,5% виникає в рогах матки, в деяких випадках вагітність може розвиватися в черевній порожнині, яєчниках або шийці матки. Імплантація плаценти і розвиток ембріона поза порожниною матки неможливі, натомість ймовірність розриву кровоносних судин і сильної кровотечі висока.

Лапароскопічне оперативне втручання є оптимальним і поширеним методом лікування позаматкової вагітності. Даний метод дозволяє отримати чітке інтраопераційне зображення, що допомагає лікарям виявити і оперативно усунути патологію.

Крім того, втручання проводиться в повністю закритій порожнині таза. При лапароскопічному втручанні скорочується частота випадків пошкодження тканин марлею і рукавичками, зменшується вплив повітря на органи і знижується частота розвитку спайок в черевній порожнині і порожнині малого таза. Постійне поліпшення методу лапароскопії, включаючи обладнання, професійний рівень хірургів і технічний рівень, зробило можливим належне лікування жінок з розривом кровоносних судин при позаматковій вагітності, кровотечі або навіть шоку під час операції в результаті ефективних протишокових заходів. Проте лапароскопічна операція все-таки є інвазивним методом і може привести до розвитку таких ускладнень, як післяопераційна грижа, кровотеча, інфекція і підшкірна емфізема. Це не тільки посилює біль, але може впливати на загоєння рани і призвести до хірургічної невдачі.

Периопераційний період включає час між хірургічним лікуванням і завершенням терапії, пов'язаної з втручанням. З постійним розвитком лапароскопічних технологій периопераційне сестринська втручання в поєднанні з лапароскопічною операцією просунулося вперед від традиційної моделі сестринського втручання до нового комплексного типу. Ця модель сестринського втручання є ефективною з точки зору зменшення частоти ускладнень і забезпечення одужання пацієнток.


ОБГРУНТУВАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

У попередніх дослідженнях недостатньо вивчали вплив комплексного сестринського втручання в порівнянні зі стандартним сестринським втручанням у жінок з кровотечею при позаматковій вагітності в периопераційному періоді. У зв'язку з цим було проведено дане дослідження.


МЕТА

Мета цього дослідження полягала в порівнянні результатів комплексного і стандартного сестринського втручання у пацієнток з кровотечею, викликаною позаматковою вагітністю, в периопераційному періоді для створення відповідної основи медичної допомоги та швидшого одужання.

Методологія