EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Порівняна ефективність ортодонтичної терапії в залежності від застосування методу фотобіомодуляції у разі лікування скупченості зубів на нижній щелепі Порівняна ефективність ортодонтичної терапії в залежності від застосування методу фотобіомодуляції у разі лікування скупченості зубів на нижній щелепі
Порівняна ефективність ортодонтичної терапії в залежності від застосування методу фотобіомодуляції у разі лікування скупченості зубів на нижній щелепі Порівняна ефективність ортодонтичної терапії в залежності від застосування методу фотобіомодуляції у разі лікування скупченості зубів на нижній щелепі

У цьому дослідженні 89 пацієнтів було рандомізовано в групу застосування незнімного ортодонтичного апарату в поєднанні з фотобіомодуляцією (група лікування) або в групу застосування тільки незнімного ортодонтичного апарату (контрольна група). 

Дивитися все

Стендова доповідь

Застосування методу фотобіомодуляції суттєво скорочує час вирівнювання зубного ряду, і йому слід надавати перевагу в стандартній клінічній практиці.

Передумови до проведення дослідження

У цьому дослідження оцінювалась ефективність методу фотобіомодуляціі (PBM), який застосовувався для підвищення ефективності ортодонтичного лікування із застосуванням незнімного ортодонтичного апарату під час вирівнювання.

Методологія

У цьому дослідженні 89 пацієнтів було рандомізовано в групу застосування незнімного ортодонтичного апарату в поєднанні з фотобіомодуляцією (група лікування) або в групу застосування тільки незнімного ортодонтичного апарату (контрольна група). Критерії включення в дослідження: вік 13–30 років, постійний прикус, аномалія прикусу 1 ступеня, відсутність місця в зубному ряду нижньої щелепи, скупченість зубів 6–6 нижньої щелепи легкого ступеня, виявлена за зубним зліпком, план лікування без видалення, відсутність зміщення зубів або ортодонтичного лікування в минулому. Фотобіомодуляцію проводили кожні 14 днів із використанням апарату ATP38. Оцінку вирівнювання зубного ряду проводили візуально. Час лікування визначався як період між датою оцінки повного вирівнювання зубного ряду та датою фіксації брекетів. Крім того, враховували кількість щомісячних запланованих візитів. Міжгрупове порівняння проводили методом статистичного аналізу.

Результати

У групі PBM тривалість лікування була статистично значуще коротшою, ніж у контрольній групі (203 дні та 260 днів). У групі PBM було зареєстровано менше контрольних візитів, ніж у контрольній групі.

Висновок

Результати цього дослідження вказують, що застосування методу фотобіомодуляціі підвищує ефективність ортодонтичної терапії під час лікування скупченості зубів на нижній щелепі.

Джерело:

Photobiomodulation, Photomedicine, and Laser Surgery

Стаття:

A Comparative Assessment of the Efficiency of Orthodontic Treatment With and Without Photobiomodulation During Mandibular Decrowding in Young Subjects: A Single-Center, Single-Blind Randomized Controlled Trial

Автори:

Antonino Lo Giudice та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: