EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
H.pylori H.pylori
H.pylori H.pylori

Ціль цього дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності режимів терапії з рифабутином для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori).

Дивитися все

Стендова доповідь

Встановлено безпеку та ефективність терапії з рифабутином після неуспішності однієї або кількох ліній ерадикаційної терапії.

Передумови до проведення дослідження

Ціль цього дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності режимів терапії з рифабутином для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori).

Методологія

В додатковий аналіз включали дані пацієнтів, які отримували рифабутин, з Європейського реєстру ведення інфекції H. pylori (Hp-EuReg). Було проведено модифікований аналіз, виконуваний з припущення, що пацієнти отримали призначене втручання (ITT), і аналіз у популяції учасників, які завершили дослідження без істотних відхилень від протоколу, а також контроль якості даних дослідження. Основною заздалегідь встановленою кінцевою точкою була досягнута частота ерадикації H. pylori.

Результати

Загалом 500 пацієнтів (середній вік 52 роки, 4% пацієнтів з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, 63% пацієнтів з диспепсією), включених до Hp-EuReg, отримували рифабутин. У 63% випадків було виконано посів біопсійного матеріалу. У 39% випадків спостерігалася потрійна резистентність (до левофлоксацину, метронідазолу та кларитроміцину), а у 46% випадків – подвійна резистентність (до метронідазолу та кларитроміцину).

Приблизно у 87% випадків рифабутин використовували у складі трикомпонентної терапії разом з інгібітором протонної помпи та амоксициліном. Ще у 6% учасників до трикомпонентної терапії було додано вісмут. Рифабутин головним чином використовували в терапії четвертої лінії (27%), третьої лінії (25%) та другої лінії (32%), при цьому за результатами модифікованого аналізу в ITT-популяції загальна ефективність склала 66, 80 і 78% відповідно.

Дотримання запропонованого режиму терапії становило 89%. У 26% учасників було зареєстровано як мінімум 1 випадок розвитку небажаного явища (найчастіше нудота). У 1 пацієнта з лейкопенією та тромбоцитопенією з підвищенням температури тіла та потребою у госпіталізації було виявлено 1 серйозне небажане явище (0,2 %).

Висновок

Таким чином, встановлено, що терапія з рифабутином у пацієнтів з інфекцією, спричиненою H. pylori, є ефективною.

Джерело:

Journal of Clinical Medicine

Стаття:

Experience with Rifabutin-Containing Therapy in 500 Patients from the European Registry on Helicobacter pylori Management (Hp-EuReg)

Автори:

Olga P. Nyssen і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: