EN UA

НАУКА

Ефективність ендоскопічної пілороміотомії у лікуванні рефрактерного гастропарезу тяжкого ступеня

НАУКА
Реферати
3 хв. читати
21 червня, 2022

ГОЛОВНІ ТЕЗИ

У пацієнтів з діагнозом гастропарезу було встановлено більш високу ефективність ендоскопічної пілороміотомії порівняно з фіктивною процедурою з точки зору зниження виразності симптомів та покращення спорожнення шлунку через 6 місяців після втручання.

гастропарез

Анотація

Передумови до проведення дослідження

Метою пілотного дослідження з контролем за фіктивною процедурою була оцінка ефективності проведення пероральної ендоскопічної міотомії шлунку (G-POEM) порівняно з фіктивною процедурою з точки зору зниження виразності симптомів і поліпшення спорожнення шлунку у пацієнтів з рефрактерним гастропарезом тяжкого ступеня.

Методологія

Загалом 41 пацієнт (11 з ідіопатичним, 13 з післяопераційним та 17 з діабетичним гастропарезом) пройшов рандомізацію для включення до групи проведення G-POEM (n = 21) або групи проведення фіктивної процедури (n = 20). Основною запланованою кінцевою точкою в цьому проспективному рандомізованому дослідженні була частка (%) пацієнтів, які відповіли на лікування через 6 місяців після втручання (зменшення значення індексу основних симптомів гастропарезу (GCSI) як мінімум на 50%). Особи з персистуючими симптомами, рандомізованими до групи проведення фіктивної процедури, мали можливість переходу до групи проведення ендоскопічної пілороміотомії.

Результати

Після проведення ендоскопічної пілороміотомії ефективність лікування була встановлена ​​у 71% випадків, при цьому у групі проведення фіктивної процедури цей показник становив лише 22%. Дані щодо ефективності лікування після проведення G-POEM та фіктивної процедури у пацієнтів з ідіопатичним, післяопераційним та діабетичним гастропарезом наведено в таблиці 1.

Після проведення G-POEM відбулося зменшення медіани виразності застою у шлунку при оцінці через 4 години з 22% до 12%. У групі проведення фіктивної процедури зміни медіани виразності застою у шлунку зареєстровано не було (26% порівняно з 24%). 12 пацієнтів перейшли до групи проведення G-POEM, при цьому у дев'яти з них (75%) було досягнуто ефективності лікування.

Висновок

Встановлено, що проведення G-POEM приносить користь з погляду зниження виразності симптомів та поліпшення спорожнення шлунку у статистично значущої частки пацієнтів з рефрактерним гастропарезом тяжкого ступеня.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..