EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Ефективність застосування зубної пасти з фторидом олова в лікуванні гінгівіту Ефективність застосування зубної пасти з фторидом олова в лікуванні гінгівіту
Ефективність застосування зубної пасти з фторидом олова в лікуванні гінгівіту Ефективність застосування зубної пасти з фторидом олова в лікуванні гінгівіту

Мета цього рандомізованого контрольованого дослідження тривалістю 24 тижні полягала в порівнянні результатів застосування експериментальної неводної зубної пасти, що містить фторид олова (0,454% по масі), 

Дивитися все

Стендова доповідь

В ході дослідження протягом 24 тижнів встановлено, що зубна паста, що містить 0,454% (по масі) фториду олова, перевершує звичайну зубну пасту по ефективності в боротьбі з над’ясневим нальотом і гінгівітом.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього рандомізованого контрольованого дослідження тривалістю 24 тижні полягала в порівнянні результатів застосування експериментальної неводної зубної пасти, що містить фторид олова (0,454% по масі), і контрольної зубної пасти, яка не містить фториду олова, з частотою 2 рази на добу через 12 і 24 тижнів застосування. Оцінку проводили за наступними показниками: виразність гінгівіту; частка пацієнтів (%), у яких змінилася ступінь тяжкості гінгівіту (<10,> 10 <30,> 30% кровоточивих ділянок); зменшення кількості нальоту.

Методологія

В одноцентрове дослідження в двох паралельних стратифікованих групах лікування з приховуванням коду рандомізації від дослідника включали дорослих з гінгівітом помірного ступеня тяжкості. На ніч і вранці перед збором вихідних даних пацієнти не повинні були використовувати зубну пасту. Вихідна оцінка включала розрахунок ясенного індексу (за модифікованою методикою), індексу кровоточивості ясенної борозни і індексу зубного нальоту. Учасників дослідження стратифікували за статтю та середнім початковим значенням ясенного індексу (низький: ≤ 2,00 / високий:> 2,00) і рандомізували в групи терапії.

Після рандомізації пацієнтам виконували чистку міжзубних проміжків ниткою і повну санацію ротової порожнини. Через 12 і 24 тижнів чищення зубів призначеною пастою з частотою 2 рази на добу учасники повторно відвідували центр (вранці, без проведення гігієни порожнини рота протягом попередніх восьми годин) для оцінки ясенного індексу (за модифікованою методикою), індексу кровоточивості ясенної борозни і індексу зубного нальоту. Терапевтичний ефект оцінювали за розрахунковими значеннями ясенного індексу (за модифікованою методикою), індексу кровоточивості ясенної борозни і індексу зубного нальоту. В цілому скринінг пройшли 129 пацієнтів, рандомізацію - 98 пацієнтів, дослідження завершили 90 пацієнтів.

Результати

Значення всіх розглянутих показників (ясенний індекс (за модифікованою методикою), індекс кровоточивості ясенної борозни, кровоточиві ділянки і індекс зубного нальоту за даними через 12 і 24 тижнів) представлені в таблиці нижче і вказують на статистично значущу перевагу зубної пасти з фторидом олова над препаратом негативного контролю. 


Після гігієни порожнини рота через 24 тижні використання призначеного препарату у 71% учасників в групі застосування зубної пасти з фторидом олова кількість кровоточивих ділянок відповідала клінічному статусу «здоровий періодонт» (<10%).

Висновок

Зубна паста, що містить 0,454% фториду олова (по масі) являє собою ефективної засіб лікування гінгівіту і над'ясневого нальоту.

Джерело:

BMC Oral Health

Стаття:

Gingivitis efficacy of a 0.454% w/w stannous fluoride dentifrice: a 24-week randomized controlled trial

Автори:

C R Parkinson і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: