EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
ПЛФ ПЛФ
ПЛФ ПЛФ

Було проведено одноцентрове обсерваційне дослідження щодо оцінки поширеності та факторів ризику, пов'язаних з розвитком ПЛФ та інших ускладнень у пацієнтів, виписаних зі стаціонару після перенесеної інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2.

Дивитися все

Стендова доповідь

У пацієнтів, які перенесли тяжку коронавірусну інфекцію, особливо у тих, хто перебував на інвазивній вентиляції легень, або пацієнтів зі стійкою задишкою спостерігається більш висока ймовірність розвитку постковидного легеневого фіброзу (ПЛФ). Їм слід пройти комп'ютерну томографію органів грудної клітки з високою роздільною здатністю, а також залишатися під наглядом щодо розвитку порушень з боку дихальної системи.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено одноцентрове обсерваційне дослідження щодо оцінки поширеності та факторів ризику, пов'язаних з розвитком ПЛФ та інших ускладнень у пацієнтів, виписаних зі стаціонару після перенесеної інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2.

Методологія

На основі встановленого протоколу пацієнти, включені в дослідження, пройшли телефонне інтерв'ю через 6 тижнів після виписки зі стаціонару, де вони знаходилися з приводу коронавірусної інфекції. Пацієнти з вираженими симптомами з боку дихальної системи пройшли обстеження методом КТ-ангіографії легень та ехокардіографії, а також тести на функцію легень. У дослідженні оцінювали поширеність стомлюваності, міалгії, ПЛФ та психічних симптомів, а також пов'язані з ними фактори ризику.

Результати

У значної частки пацієнтів спостерігалися психічні симптоми (19,5%), стійка стомлюваність (45,1%), міалгія (20,5%) та задишка (36,5%). Через 6 тижнів у 9,5% пацієнтів був відзначений ПЛФ, який супроводжувався стійкою задишкою (скориговане відношення шансів (ВШ): 5,02) та вимагав проведення вентиляції легень в умовах стаціонару (ВШ: 4,45).

Було встановлено, що ПЛФ частіше спостерігається у чоловіків і пацієнтів з максимальним рівнем С-реактивного білка >171,5 мг/л, максимальним числом лейкоцитів ≥12 × 109/л, а також вираженими змінами на рентгенівському знімку або на зображенні, отриманому при комп'ютерної томографії органів грудної клітки у стаціонарі, на тлі інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2. Щодо стійкої втоми та міалгії вентиляція легень також була важливим фактором ризику. Частота розвитку міалгії також була високою у пацієнтів із вираженим цитокіновим штормом та значними змінами на рентгенівському знімку органів грудної клітки у стаціонарі на тлі інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2.

Висновок

Пацієнти, що перенесли важку коронавірусну інфекцію, схильні до розвитку ПЛФ і довгострокових ускладнень з боку різних систем організму. Тому пацієнти, виписані зі стаціонару після перенесеної коронавірусної інфекції, мають пройти обстеження згідно з встановленим протоколом за участю багатопрофільної команди.

Джерело:

Respiratory Medicine

Стаття:

Complications after discharge with COVID-19 infection and risk factors associated with development of post-COVID pulmonary fibrosis

Автори:

Д-р Raminder Aul і співавт.

Коментарі (1)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: