EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
біль у шиї біль у шиї
біль у шиї біль у шиї

Це одиночне сліпе рандомізоване клінічне дослідження було спрямоване на вивчення впливу цілеспрямованого тренування м'язів шиї та загальних вправ для шиї та плечей на пропріоцепцію шиї, інвалідність та рівні болю у людей, які відчувають біль у шиї.

Дивитися все

Стендова доповідь

Як загальні вправи для шийно-плечового діапазону рухів, так і спеціальні вправи для глибоких м'язів шиї, включаючи вправи на координацію очей і голови, потенційно можуть бути ефективними для підвищення гостроти пропріоцептивної чутливості шиї, зменшення болю та полегшення інвалідності у людей з хронічним неспецифічним болем у шиї.

Передумови до проведення дослідження

Це одиночне сліпе рандомізоване клінічне дослідження було спрямоване на вивчення впливу цілеспрямованого тренування м'язів шиї та загальних вправ для шиї та плечей на пропріоцепцію шиї, інвалідність та рівні болю у людей, які відчувають біль у шиї.

Методологія

Усього було включено 25 пацієнтів з болями в шиї. Вони були випадковим чином розподілені або в групу спеціальних вправ для шиї (n=13, середній вік 24 року), або в загальну групу вправ для шиї (n=12, середній вік 25 років). Спеціальні вправи для шиї включали такі дії, як координація очей і голови і ізометричні вправи для глибоких м'язів шиї, в той час як загальні вправи для шиї включали руху шиєю і плечима у вільному діапазоні і знизування плечима. Біль, інвалідність та пропріоцепція шиї на підставі помилки у репозиції суглоба оцінювалися початково і після восьмитижневого періоду навчання в обох групах.

Результати

Біль значно зменшувалася в обох групах (F = 61,118, розмір ефекту [РЕ] = 0,31). У групі загальних вправ для шиї 41,5% учасників повідомили про зниження болю на 50%, тоді як у групі спеціальних вправ для шиї цей показник становив 38,5%.

Обидві групи вправ також показали помітне поліпшення показників помилки репозиції суглобів (F=24,144, РЕ=0,8) та інвалідності (F=6,937, РЕ=0,60). Примітно, що у групі спеціальних вправ для шиї спостерігалася велика варіабельність помилки репозиції суглоба (F = 0,20, F критичний = 0,36).

Висновок

Як цілеспрямовані вправи для шиї, так і вправи із загальним діапазоном рухів шиї та плечей довели свою ефективність у покращенні показників пропріоцепції шиї, болю та інвалідності. Отже, рекомендації щодо вправ можуть бути адаптовані з урахуванням комфорту пацієнта та індивідуальних обмежень.

Джерело:

Medical Sciences

Стаття:

Effects of Two Exercise Programs on Neck Proprioception in Patients with Chronic Neck Pain: A Preliminary Randomized Clinical Trial

Автори:

Leila Rahnama et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: