EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Дослідили клінічні характеристики, підходи до медичного менеджменту та якість життя, пов’язану зі станом здоров’я, при COVID-19 Дослідили клінічні характеристики, підходи до медичного менеджменту та якість життя, пов’язану зі станом здоров’я, при COVID-19
Дослідили клінічні характеристики, підходи до медичного менеджменту та якість життя, пов’язану зі станом здоров’я, при COVID-19 Дослідили клінічні характеристики, підходи до медичного менеджменту та якість життя, пов’язану зі станом здоров’я, при COVID-19

Ретроспективно дослідили характеристики, підходи до медичного менеджменту та вплив перебігу коронавірусної інфекції  COVID-19 на якість життя, пов’язану зі станом здоров’я.

Дивитися все

Стендова доповідь

У дорослих хворих на нову коронавірусною інфекцію молодого та середнього віку, частими зустрічається артеріальна гіпертензія та надмірна вага. Виникнення гіпокаліємії, неврологічних та / або психічних розладів, зазвичай пов'язано з прогресуванням коронавірусної інфекції. Також часто рання стадія реконвалесценції, після виписки, супроводжується значним зниженням якості життя, пов’язаної зі станом здоров’я.

Передумови до проведення дослідження

Ретроспективно дослідили характеристики, підходи до медичного менеджменту та вплив перебігу коронавірусної інфекції  COVID-19 на якість життя, пов’язану зі станом здоров’я.

Методологія

Дослідження включало учасників віком 50 років із підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції, госпіталізованих до відділення невідкладної допомоги. Дані були зібрані з електронних медичних карт. Через місяць після виписки з лікарні дослідили якість життя, пов’язану зі станом здоров’я, використовуючи короткий опитувальник стосовно стану здоров’я за формою SF-36. Результати, отримані щодо госпіталізованих та негоспіталізованих пацієнтів, порівняли.

Результати

Серед 673 учасників, які поступили до відділення невідкладної допомоги з діагностованою коронавірусную інфекцією, 104 (15%) випробовуваних мали вік 50 років. Загалом, 74% досліджуваних пацієнтів виписали додому протягом 48 годин, а 26% - госпіталізували. Встановлено, що лихоманка була присутньою у 90% випадків, задишка – у 34% випадків, та кашель – у 56% випадків.

Найчастішими супутніми захворюваннями були неврологічні та / або психічні розлади (6%), дисфункція щитовидної залози (8%), та артеріальна гіпертензія (11%). Середній індекс маси тіла становив 27.

У осіб, які знаходились на ШВЛ, дуже частими були неврологічні та / або психічні розлади та гіпокаліємія. Погіршення як психічного, так і фізичного функціонування пацієнтів на ранній стадії після виписки спостерігалося незалежно від факту госпіталізації.

Висновок

Артеріальна гіпертензія та надмірна вага є частими супутніми станами при новій коронавірусній інфекції. Виникнення гіпокаліємії, неврологічних та / або психічних розладів, пов'язано з прогресуванням COVID-19. Перенесена коронавірусна інфекція також впливає на якість життя, пов’язану зі станом здоров’я, на ранній стадії після виписки.

Джерело:

BMC Infectious Diseases

Стаття:

Clinical characteristics, management and health related quality of life in young to middle age adults with COVID-19

Автори:

Chiara Temperoni та співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: