EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
біль у спині біль у спині
біль у спині біль у спині

Запис лекції на тему «Біль у спині. Як вирішити проблему?» тривалістю 40 хв, на онлайн-заході – науково-практичному семінарі "Поліпрагмазія", який відбувся 13.07.2023 року, в онлайн режимі, трансляція через сайт https://www.pharmacy.org.ua/conference/ 13.07.2023

Доповідач – Кочуєва Марина Миколаївна , доктор медичних наук, професор у Національний університет здоров’я України ім. П.Л. Шупика..

 

Витяг з інструкції для медичного застосування препарату Найз®

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати. Код АТХ М01А Х17.

Фармакологічні властивості. Німесулід – нестероїдний протизапальний  засіб групи метансульфонанілідів, який проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Лікувальна дія німесуліду зумовлена тим, що він взаємодіє з каскадом арахідонової кислоти. Німесулід селективно  інгібує ЦОГ II (цикло-оксигеназу II) і пригнічує синтез простагландинів у вогнищі запалення.

Показання. Лікування гострого болю. Лікування первинної дисменореї. Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої  лінії.

Протипоказання. Відома підвищена чутливість до німесуліду або до будь-якого компонента препарату. Гіперергічні реакції, які мали місце у минулому (бронхоспазм, риніт, кропив’янка) у зв’язку з застосуванням  ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних препаратів. Гепатотоксичні реакції на німесулід, які мали місце у минулому.

Супутнє застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичністю.  Алкоголізм та наркотична залежність. Підозра на гостру хірургічну патологію. Шлунково-кишкові кровотечі або перфорації в анамнезі, пов’язані з попереднім застосуванням нестероїдних протизапальних засобів. Виразка  шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, наявність в анамнезі виразки, перфорації або кровотечі у травному тракті. Наявність в анамнезі цереброваскулярних кровотеч або інших крововиливів, а також  захворювань, що супроводжуються кровоточивістю. Тяжкі порушення згортання крові. Тяжка серцева недостатність. Тяжкі порушення функції нирок. Порушення функції печінки. Хворі з підвищеною температурою тіла та/або  грипоподібними симптомами. Діти віком до 12 років. ІІІ триместр вагітності та період годування груддю.

Спосіб застосування та дози.Максимальна тривалість курсу лікування – 15 діб. Дорослі. По 1 таблетці (100 мг) 2 рази на  добу – вранці та ввечері. Особи літнього віку. Корекція дози не потрібна. Діти віком від 12 років. Корекція дози не потрібна.

Побічні реакції. з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору; органів  слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; дихальної системи; травного тракту; гепатобіліарної системи; шкіри; сечовидільної системи; загальні порушення; зміни з боку лабораторних показників;  метаболічні порушення.

Термін придатності. 3 роки. Категорія відпуску. За рецептом. Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери разом з інструкцією в картонній коробці. Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія. РС ЛЗ № UA/3458/02/01. Наказ МОЗ України від  23.04.2020 № 945.

 

Витяг з інструкції з медичного застосування препарату ОМЕЗ® 20.

Склад: діюча речовина: omeprazole; 1 капсула містить омепразолу 20 мг.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори «протонного насоса». Код АТС A02BC01.

Показання. Дорослі: - для лікування та профілактики рецидивів виразки дванадцятипалої кишки та доброякісної виразки шлунка, у тому числі пов’язаних із прийомом нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ);

- для профілактики виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, пов’язаної із застосуванням нестероїдних  протизапальних засобів (НПЗЗ) у пацієнтів категорії ризику;

- для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) при пептичній виразці – у комбінації з відповідними антибіотиками;

- для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, у т. ч. рефлюкс-езофагіту;

- для довготривалого лікування пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою;

- для лікування синдрому Золлінгера – Еллісона.

Діти: діти віком від 1 року та масою тіла понад 10 кг: - для лікування рефлюкс-езофагіту;

- для симптоматичного лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі;

- діти віком від 4 років:

- для лікування виразки дванадцятипалої кишки, спричиненої H. pylori – у комбінації з антибіотиками.

Протипоказання. Підвищена чутливість до омепразолу та/або інших компонентів препарату; одночасне застосування з атазанавіром; спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази або синдром мальабсорбції глюкози та галактози, інші. Побічні реакції. З боку травного тракту: часто – діарея, запор, біль у животі, нудота, блювання, метеоризм; рідко – сухість у роті, стоматит, кандидоз травного тракту, відсутність апетиту, інші. Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія. Р.П. № UA/0235/02/01, Наказ МОЗ України №629 від 21.03.2019

 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Кеторол гель.

Склад: 1 г гелю містить кеторолаку трометаміну 20 мг. Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування, при суглобовому та м’язовому болях. Код АТX М02A A. Фармакодинаміка. Кеторолак — це нестероїдний протизапальний засіб із вираженим знеболювальним, жарознижувальним та протизапальним ефектом. Механізм фармакологічної дії пов’язаний із блокадою ферменту циклооксигенази у периферичних тканинах, внаслідок чого відбувається пригнічення біосинтезу простагландинів – модуляторів больової чутливості, терморегуляції та запалення. Завдяки цьому терапевтичний ефект розвивається безпосередньо у місці ураження. До складу препарату входить диметилсульфоксид, транспортуюча здатність якого посилює проникнення кеторолаку трометаміну крізь шкіру безпосередньо до уражених тканин. Показання. Посттравматичні запалення та біль у м’язах, зв’язках, суглобах, пошкодження м’яких тканин, розтяжки, вивихи, бурсити, тендиніти, епікондиліти; запалення синовіальної оболонки; остеоартрити поверхневих суглобів.  Протипоказання. Підвищена чутливість до кеторолаку, ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів та/або інших компонентів препарату; загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки, кровотечі в шлунково-кишковому тракті, перфорації; синдром поліпозу носа, бронхоспазми та набряк Квінке внаслідок застосування ацетилсаліцилової кислоти. Спосіб застосування та дози. Застосовувати нашкірно 3-4 рази на добу. Перед нанесенням Кеторолу гелю потрібно вимити та витерти насухо уражену ділянку. Вилучити з туби гель на кінчик пальця та легкими масажними рухами нанести на шкіру, охоплюючи ділянки навколо враженого місця. Бажано не прикривати це місце одягом.Тривалість терапії залежить від показань та ефективності лікування. Побічні реакції. Іноді у місці нанесення можуть виникнути шкірні реакції (подразнення, еритема, дерматит). Категорія відпуску. Без рецепта. Наказ МОЗУ № 1116 від 20.09.2017. Строк дії необмежений.  РП UA/2566/03/01. Виробник. Д-р Редді’с Лабораторіс Лімітед / Dr. Reddy’s Laboratories Limited.

Доповідь підготовлена за підтримки компанії «ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини. Містить інформацію про лікарські засоби для медичних та фармацевтичних працівників.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: ТОВ "Др.Редді'с Лабораторіз" БЦ "Європа", 11 поверх, офіс 11а, Столичне шосе, 103, м.Київ, 03131, тел. +380444923173. NISE-19-07-2023-Rx1-7.1

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: