EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
алергічний риніт алергічний риніт
алергічний риніт алергічний риніт

Шановні колеги!

Запрошуємо вас долучитися до перегляду лекції «Місце антигістамінних препаратів і топічних кортикостероїдів у лікуванні алергічного риніту»

Спікер: доктором медичних наук, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного університету охорони здоров'я ім. Шупика, президент Асоціації алергологів України, член Європейської академії алергії та клінічної імунології – Зайков Сергій Вікторович

Доповідь відбулася на семінарі «Сучасний науково-практичний досвід у пульмонології та алергології» 10.05.2023 та містить цікаві аспекти щодо ведення пацієнтів з алергічним ринітом, та огляд сучасних рекомендацій EUFOREA 2020 (European Forum for Research & Education in Allergy & Airway Diseases)

Доповідь підготовлена за підтримки компанії «ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини. Інформація щодо будь-якого зазначеного препарату може не співпадати з Інструкцією з медичного застосування препарату. Будь ласка, ознайомтеся з повним текстом Інструкції/й для медичного застосування лікарського/их засобу/ів, що розглядаються в даній публікації, перед призначенням.

 

 

Витяг з інструкції для медичного застосування лікарського засобу Гленспрей:
Форма випуску: по 60 або 120 доз у поліетиленовому флаконі. Виробник «Гленмарк Фармасьютикалз Лтд. /Glenmark Pharmaceuticals Ltd. РП МОЗ №UA/1450/01/02 Наказ МОЗ України від 22.06.2022 № 1082.
Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Кортикостероїди. Код ATХ R01A D09. Показання. Лікування сезонного або цілорічного алергічного риніту у дорослих та дітей віком від 2 років. Профілактичне лікування алергічного риніту середнього і тяжкого перебігу рекомендується розпочати за 4 тижні до передбачуваного початку сезону пилкування. Як допоміжний терапевтичний засіб при лікуванні антибіотиками гострих епізодів синуситів у дорослих (у тому числі у пацієнтів літнього віку) і дітей віком від 12 років. Лікування симптомів гострого риносинуситу без ознак тяжкої бактеріальної інфекції у дорослих і дітей віком від 12 років. Лікування назальних поліпів та пов’язаних з ними симптомів, включаючи закладеність носа та втрату нюху, у пацієнтів віком від 18 років. Протипоказання. Підвищена чутливість до мометазону фуроату або до інших компонентів препарату. Нелікована локальна інфекція слизової оболонки носа. Травма носа або нещодавно перенесена операція на носі. Побічні дії. Головний біль, фарингіт, відчуття печіння в носі і подразнення слизової оболонки носа, носові кровотечі, інші побічні дії. Відпускається за рецептом.

Витяг з Інструкції для медичного застосування лікарського засобу Цетрин
Склад: діюча речовина: цетиризину гідрохлорид; 1 таблетка містить 10 мг.
Фармакотерапевтична група: Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТХ R06A Е07.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цетиризин – конкурентний антагоніст гістаміну, метаболіт гідроксизину, блокує Н1-гістамінові рецептори. Попереджає розвиток та полегшує перебіг алергічних реакцій, має протисвербіжні та протиексудативні властивості. Початок дії після разового прийому дози 10 мг цетиризину наступає у межах 20 хвилин у 50 % осіб та у межах 1 години – у 95 % осіб. Дія триває як мінімум 24 години після разового прийому.
Показання. Назальні симптоми сезонного та хронічного алергічного риніту (ринорея, свербіж у носі, чхання), неназальні симптоми, пов’язані з кон’юнктивітом. Свербіж, кропив’янка різних типів, включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку.
Протипоказання. Підвищена чутливість до цетиризину, до будь-яких допоміжних речовин препарату, до гідроксизину або будь-яких похідних піперазину в анамнезі. Тяжке порушення функції нирок при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв.
Спосіб застосування та дози. Застосовувати внутрішньо, незалежно від прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини (1 склянка). Діти віком від 6 до 12 років: по 5 мг (половина таблетки) двічі на добу. Дорослі та діти від 12 років: 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу.
Побічні реакції, з боку: крові та лімфатичної системи; імунної системи; харчування та обміну речовин; психіки;  нервової системи; органів зору та рівноваги; серця;  шлунково-кишкового тракту; гепатобіліарної системи; шкіри та підшкірної клітковини; нирок та сечовивідних шляхів; та інші.
Категорія відпуску. Без рецепта. Виробник. Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд. РС ЛЗ № UA/6789/02/01 (необмежений термін дії); наказ МОЗУ №1570 від 08.12.2017.

Примітки до відео. Наведений абстрактний образ педіатричного пацієнта, відповідного показанням до застосування інтраназального кортикостероїда. Не мається на увазі безконтрольне самостійне використання препарату дітьми. Призначати рецептурний препарат даної групи має лікар, контролювати прийом - медперсонал, або батьки, або опікуни.

*Явне поліпшення назальних симптомів цілорічного алергічного риніту (закладеність носа, чхання,ринорея та свербіж у носі) спостерігалося у 70% випадків при застосуванні назального спрею мометазону фуроату в дозі 200 мкг/добу протягом 2 тижнів. Джерело: N. Soh, et al. Improvement of Nasal Symptoms with Mometasone Furoate Nasal Spray Administered for 2 Weeks to Japanese Patients with Perennial Allergic Rhinitis. J. Allergy Clin. Immunol. Vol. 123, N. 2. Abstracts S133 Режим доступу (30.08.2021): https://www.jacionline.org/article/S0091-6749(08)02915-1/fulltext.

Дозувальний пристрій VP-7 – розробка компанії Valois Pharma (Франція). Valois Pharma, що входить до складу групи "Аптар" (https://www.aptar.com/pharmaceutical/). Мається на увазі однорідність діаметру каплет протягом 110 мсек після впрорскування з допомогою дозувального пристрою VP-7. Режим доступу, 14.07.2022. https://www.aptar.com/wp-content/uploads/2020/07/Brochure-nasal-spray-pump-Vp7.pdf.

 

1. Meltzer E. O., Gates D., Bachert C. Mometasone furoate nasal spray increases the number of minimal-symptom days in patients with acute rhinosinusitis. Annals of allergy, asthma and immunology 2012;108:275-9.Доступ за посиланням (09.08.2021): https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1081120612000439

2. Wytske J. Fokkens, Valerie J. Lund, et al. European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps 2020. Доступ за посиланням: https://epos2020.com/Documents/supplement_29.pdf Інтраназальні кортикостероїди рекомендовані для терапії гострого поствірусного риносинуситу, якщо пацієнт потребує полегшення симптомів.

3.Інструкція для медичного застосування Гленспрей. Доступ за посиланням: http://www.drlz.com.ua/ibp/ddsite.nsf/all/shlz1?opendocument&stype=23B68E28CA969DFCC22586E9003756B9 Під різними потребами пацієнтів мається на увазі потреба в полегшенні симптомів гострого поствірусного риносинуситу різної тривалості. 60 доз мометазону фуроату вистачає на 7,5 днів лікування, 120 доз – на 15 днів лікування при дозуванні згідно інструкції.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» Столичне шосе, 103, оф. 11-А, м. Київ, Україна, 03131, тел. +380444923173. Доповідь підготовлена за підтримки компанії «ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Містить інформацію про лікарські засоби для медичних та фармацевтичних працівників.

CETGLE-12-04-2023-OTC-9.1

 

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: