EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
біль біль
біль біль

Запис лекції на тему «Гіперурікемія в практиці сімейного лікаря. Доказові кроки менеджменту пацієнтів» тривалістю 60 хв, на онлайн-заході – науково-практичній конференції «Пацієнт у ракурсі міждисциплінарного погляду». Місце проведення Заходу: онлайн трансляція в м. Київ - м. Вінниця - м. Житомир (Київська, Вінницька, Житомирська області). Дата проведення: 12.05.2023р.

Доповідач – Колесник Павло Олегович, кандидат медичних наук, доцент УжНУ, медичний факультет №2, кафедра сімейної медицини та амбулаторної допомоги, завідувач кафедри.

 

 

Витяг з інструкції для медичного застосування препарату Найз®

Склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати. Код АТХ М01А Х17.

Фармакологічні властивості. Німесулід – нестероїдний протизапальний  засіб групи метансульфонанілідів, який проявляє протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Лікувальна дія німесуліду зумовлена тим, що він взаємодіє з каскадом арахідонової кислоти. Німесулід селективно  інгібує ЦОГ II (цикло-оксигеназу II) і пригнічує синтез простагландинів у вогнищі запалення.

Показання. Лікування гострого болю. Лікування первинної дисменореї. Німесулід слід застосовувати тільки у якості препарату другої  лінії.

Протипоказання. Відома підвищена чутливість до німесуліду або до будь-якого компонента препарату. Гіперергічні реакції, які мали місце у минулому (бронхоспазм, риніт, кропив’янка) у зв’язку з застосуванням  ацетилсаліцилової кислоти чи інших нестероїдних протизапальних препаратів. Гепатотоксичні реакції на німесулід, які мали місце у минулому.

Супутнє застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичністю.  Алкоголізм та наркотична залежність. Підозра на гостру хірургічну патологію. Шлунково-кишкові кровотечі або перфорації в анамнезі, пов’язані з попереднім застосуванням нестероїдних протизапальних засобів. Виразка  шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, наявність в анамнезі виразки, перфорації або кровотечі у травному тракті. Наявність в анамнезі цереброваскулярних кровотеч або інших крововиливів, а також  захворювань, що супроводжуються кровоточивістю. Тяжкі порушення згортання крові. Тяжка серцева недостатність. Тяжкі порушення функції нирок. Порушення функції печінки. Хворі з підвищеною температурою тіла та/або  грипоподібними симптомами. Діти віком до 12 років. ІІІ триместр вагітності та період годування груддю.

Спосіб застосування та дози.Максимальна тривалість курсу лікування – 15 діб. Дорослі. По 1 таблетці (100 мг) 2 рази на  добу – вранці та ввечері. Особи літнього віку. Корекція дози не потрібна. Діти віком від 12 років. Корекція дози не потрібна.

Побічні реакції. з боку систем: крові; імунної системи; нервової системи; психіки; органів зору; органів  слуху та вестибулярного апарату; серцево-судинної системи; дихальної системи; травного тракту; гепатобіліарної системи; шкіри; сечовидільної системи; загальні порушення; зміни з боку лабораторних показників;  метаболічні порушення.

Термін придатності. 3 роки. Категорія відпуску. За рецептом. Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери разом з інструкцією в картонній коробці. Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія. РС ЛЗ № UA/3458/02/01. Наказ МОЗ України від  23.04.2020 № 945.

 

Витяг з інструкції з медичного застосування препарату ОМЕЗ® 20.

Склад: діюча речовина: omeprazole; 1 капсула містить омепразолу 20 мг.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори «протонного насоса». Код АТС A02BC01.

Показання. Дорослі: - для лікування та профілактики рецидивів виразки дванадцятипалої кишки та доброякісної виразки шлунка, у тому числі пов’язаних із прийомом нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ);

- для профілактики виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, пов’язаної із застосуванням нестероїдних  протизапальних засобів (НПЗЗ) у пацієнтів категорії ризику;

- для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) при пептичній виразці – у комбінації з відповідними антибіотиками;

- для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, у т. ч. рефлюкс-езофагіту;

- для довготривалого лікування пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою;

- для лікування синдрому Золлінгера – Еллісона.

Діти: діти віком від 1 року та масою тіла понад 10 кг: - для лікування рефлюкс-езофагіту;

- для симптоматичного лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі;

- діти віком від 4 років:

- для лікування виразки дванадцятипалої кишки, спричиненої H. pylori – у комбінації з антибіотиками.

Протипоказання. Підвищена чутливість до омепразолу та/або інших компонентів препарату; одночасне застосування з атазанавіром; спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази або синдром мальабсорбції глюкози та галактози, інші. Побічні реакції. З боку травного тракту: часто – діарея, запор, біль у животі, нудота, блювання, метеоризм; рідко – сухість у роті, стоматит, кандидоз травного тракту, відсутність апетиту, інші. Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія. Р.П. № UA/0235/02/01, Наказ МОЗ України №629 від 21.03.2019

 

Витяг з інструкції для медичного застосування препарату Подаграт.

Склад: 1 таблетка містить фебуксостату гемігідрат еквівалентно фебуксостату 80 мг або 120 мг.

Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби для лікування подагри. Лікарські засоби, що пригнічують утворення сечової кислоти. Код АТС М04А А03.

Показання. Подаграт 80 мг та 120 мг: Подаграт показаний для лікування хронічної гіперурикемії при захворюваннях, що супроводжуються відкладанням кристалів уратів (у тому числі при наявності тофусів та/або подагричного артриту в даний час або в анамнезі).

Протипоказання. Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої іншої допоміжної речовини препарату.

Спосіб застосування та дози. Подагра: Рекомендована доза фебуксостату становить 80 мг 1 раз на добу. Якщо концентрація сечової кислоти в сироватці крові перевищує 6 мг/дл (357 мкмоль/л) після 2-4 тижнів лікування, слід розглянути підвищення дозування до 120 мг 1 раз на добу.

Побічні реакції. Найчастішими побічними реакціями у клінічних дослідженнях були загострення (напади) подагри, порушення функції печінки, діарея, нудота, головний біль, висипання та набряки. Ці побічні реакції у більшості випадків мали легкий або помірний ступінь тяжкості ; інші побічні ефекти з боку різних органів і систем.. Категорія відпуску. За рецептом. РП ЛЗ №UA/18820/01/01, №UA/18820/01/02, Наказ МОЗУ №1327 від 02.07.2021р. Виробник: Ронтіс Хеллас Медікал енд Фармацеутікал Продактс С.А., Греція.

Доповідь підготовлена за підтримки компанії «ТОВ «Др. Редді'с Лабораторіз» для надання професійної інформації спеціалістам з охорони здоров’я. Погляди, наведені в матеріалі, відображають думку автора-експерта та можуть не співпадати з іншими доказовими даними медицини. Будь ласка, перед призначенням ознайомтеся з повним текстом Інструкції/й для медичного застосування лікарського/их засобу/ів, що розглядаються в даній публікації: Найз: http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/9D1FA4337F98689D4225896E0036F413/$file/UA34580201_AD08.mht ; Подаграт: http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/5980C7E4EDDE13A742258933003F8A7F/$file/UA188200101_4716.mht ..

Інформація про лікарський засіб, призначена для медичних і фармацевтичних працівників. Перед призначенням ознайомтесь з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: ТОВ "Др.Редді'с Лабораторіз" БЦ "Європа", 11 поверх, офіс 11а, Столичне шосе, 103, м.Київ, 03131, тел. +380444923173. NISE-16-04-2023-Rx1-9.1 (відеолекція); NIPD-26-05-2023-Rx1-7.1 (текст).

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: