НОВИНИ

Американська медична асоціація категорично проти застосування івермектину у профілактиці або лікуванні COVID-19

НОВИНИ
Новини медицини
3 хв. читати
гру 20, 2021

Що нового?

Американська медична асоціація рекомендувала припинити застосування івермектину при інфекції вірусом SARS-CoV-2 на фоні збільшення частоти його призначення.

COVID-19

У спільній заяві Американської асоціації фармацевтів (APhA), Американського товариства фармацевтів системи охорони здоров'я (ASHP) та Американської медичної асоціації (AMA), опублікованій 3 вересня 2021 р., рекомендується негайне припинення видачі, призначення та застосування івермектину поза межами клінічних досліджень.

Було встановлено, що протипаразитарний препарат івермектин шкодить особам з інфекцією, викликаною SARS-CoV-2. В останні кілька місяців спостерігається експоненційне зростання кількості призначень та видачі препарату в амбулаторних умовах. Застосування цього протипаразитарного препарату не схвалено для профілактики або лікування коронавірусної інфекції. Проте це не заважає пацієнтам просити призначити цей препарат, а деяким лікарям виписувати його.

Пік призначень івермектину припав на період пандемії, при цьому почастішали випадки зловживання та передозування івермектином. Це призвело до того, що Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) опублікували попередження для медичних працівників. Наявні дані свідчать про 5-кратне збільшення кількості звернень у токсикологічні центри у зв'язку із застосуванням івермектину порівняно з вихідним рівнем до початку пандемії. Небажані явища, пов'язані із застосуванням івермектину, включають нудоту та блювання.

Передозування івермектином може призвести до розвитку артеріальної гіпотензії та порушень нервової системи, таких як галюцинації, пригнічення свідомості, кома, сплутаність свідомості, судоми та смерть. Всесвітня організація охорони здоров'я, Національні інститути охорони здоров'я та компанія «Мерк» (виробник івермектину) повідомили, що немає достатніх доказів для підтримки застосування івермектину для боротьби з інфекцією SARS-CoV-2. У керівництві Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA) та Американського товариства фахівців з інфекційних хвороб забороняється застосування івермектину при веденні пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

За заявою AMA, APhA та ASHP, лікарям, фармацевтам та іншим особам, які призначають препарати, слід радити пацієнтам не застосовувати івермектин поза схваленими FDA показаннями та рекомендаціями (як у медицині, так і у ветеринарії), а також не купувати івермектин в інтернет-магазинах. Для зменшення поширення коронавірусної інфекції найбільш ефективними способами є вакцинація, носіння захисної маски, дотримання дистанції від інших осіб як мінімум два метри в громадських місцях, регулярне миття рук та уникнення великих скупчень людей. Нещеплені особи, які не мають протипоказань, повинні пройти вакцинацію.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..