EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність внутрішньовенного введення залізо-цукророзного комплексу для швидкого лікування анемії, пов'язаної з вагітністю

залізодефіцитна анемія залізодефіцитна анемія
залізодефіцитна анемія залізодефіцитна анемія

Що нового?

Внутрішньовенне введення залізо-цукророзного комплексу забезпечує швидше відновлення рівнів гемоглобіну та заліза при анемії, пов'язаної з вагітністю, навіть у третьому триместрі.

Мета недавнього дослідження, результати якого були опубліковані в журналі National Journal of Physiology Pharmacy and Pharmacology, полягала в порівнянні ефективності та безпеці прийому внутрішньо та внутрішньовенного (в/в) введення залізо-цукророзного комплексу при залізодефіцитній анемії під час вагітності.

Savitha A. та співавт. провели проспективне обсерваційне дослідження за участю 60 жінок з терміном вагітності від 24 до 36 тижнів, у яких рівень гемоглобіну становив від 7 до 10 г/дл. У ході дослідження учасниці однієї групи отримували залізо-цукророзний комплекс внутрішньовенно в дозі 200 мг в 100 мл 0,9% фізіологічного розчину протягом 15-20 хвилин через день. Учасниці іншої групи приймали заліза аскорбат у дозі 200 мг всередину щодня протягом 4 тижнів. В учасниць оцінювали динаміку лабораторних показників та частоту небажаних явищ за наявності.

В обох групах дослідження спостерігалося підвищення рівня гемоглобіну, однак у групі внутрішньовенного введення поліпшення було статистично значно більш вираженим, ніж у групі прийому всередину. Крім того, у групі внутрішньовенного введення поліпшення інших лабораторних показників також було значно вищим, ніж у групі прийому внутрішньо.

Слід зазначити, що учасниці групи внутрішньовенного введення не повідомляли про серйозні побічні ефекти протягом усього періоду дослідження.

Автори дослідження дійшли висновку, що у корекції анемії під час вагітності внутрішньовенне введення залізо-цукророзного комплексу було ефективнішим, ніж прийом внутрішньо.

Джерело:

National Journal of Physiology Pharmacy and Pharmacology

Стаття:

Comparative study of oral iron and intravenous iron sucrose for the treatment of iron-deficiency anemia in pregnancy

Автори:

Savitha A та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: