EN UA

НОВИНИ

Оцінка діагностичної точності тесту з ІПП у пацієнтів з некардіальним болем у грудях та ГЕРХ

НОВИНИ
Новини медицини
3 хв. читати
07 травня, 2022

Що нового?

Згідно з отриманими даними, тест з інгібітором протонної помпи ефективний для діагностики некардіального болю в грудях та ГЕРХ.

НЕРХ

Результати систематичного огляду та мета-аналізу свідчать про те, що при виявленні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) тест з інгібітором протонної помпи (ІПП) чутливий, але недостатньо специфічний. При некардіальному болю в грудях, пов'язаному з ГЕРХ, ефективність тесту була максимальною. При неерозивній рефлюксній хворобі (НЕРХ) та ерозивній рефлюксній хворобі достовірність діагностики була порівнянною.

Мета аналізу, проведеного Sara Ghoneim та співавт., полягала в оцінці діагностичної точності тесту з ІПП при некардіальному болю в грудях та ГЕРХ, а також вивченні ефективності застосування тесту при НЕРХ та ерозивній рефлюксній хворобі. Пошук досліджень з оцінки діагностичної точності тесту з ІПП у дорослих пацієнтів з типовою ГЕРХ та некардіальним болем у грудях, у яких була виконана діагностика з використанням прийнятого стандартного методу, виконували в таких базах даних, як MEDLINE, Web of Science та Центральний Кокрейнівський реєстр контрольованих досліджень.

Було проведено аналіз у підгрупах. Оцінку ризику систематичної помилки виконували за допомогою інструмента оцінки якості діагностичної точності. У мета-аналіз було включено 19 досліджень (8 досліджень у пацієнтів з некардіальним болем у грудях, 11 досліджень у пацієнтів з ГЕРХ) за участю 1691 пацієнта. Дані про сукупну специфічність та сукупну чутливість тесту з ІПП при ГЕРХ, некардіальному болю в грудях, ерозивній рефлюксній хворобі та НЕРХ наведені в таблиці 1.

Таким чином, згідно з отриманими даними, тест з ІПП ефективний для діагностики некардіального болю в грудях та ГЕРХ.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..