EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
гінекологія гінекологія
гінекологія гінекологія

Метою дослідження було вивчення ефективності знеболювальної дії лідокаїну при його інтраперитонеальній інстиляції під час проведення абдомінальної гістеректомії.

Дивитися все

Стендова доповідь

У жінок, які перенесли абдомінальну гістеректомію, інтраперитонеальна інстиляція лідокаїну – безпечний, доцільний та недорогий метод, що забезпечує ефективне знеболювання, на що вказують зниження ступеня інтенсивності болю у післяопераційному періоді та зменшення обсягу застосування морфіну.

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження було вивчення ефективності знеболювальної дії лідокаїну при його інтраперитонеальній інстиляції під час проведення абдомінальної гістеректомії.

Методологія

В рамках даного систематичного огляду та метааналізу рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних досліджень було проведено пошук за 5 електронними базами даних (з моменту їх створення до 5 серпня 2021 р.). У рандомізованих досліджень, що відповідають критеріям включення, було проведено оцінку ризику систематичної помилки. Об'єднані результати були представлені у вигляді середньої різниці (СР) або відношення ризиків (ВР).

Результати

Загалом критеріям відбору відповідали 5 рандомізованих контрольованих досліджень (РКД), у яких разом взяли участь 263 пацієнтки (119 та 117 пацієнток із групи лідокаїну та контрольної групи відповідно). У включених в аналіз РКД було виявлено низький ризик наявності систематичної помилки. У післяопераційному періоді у групі лідокаїну (СР = −1,01) було зареєстровано статистично значуще зниження оцінок інтенсивності болю у спокої, при цьому результати аналізу у підгрупах свідчили про збереження переваги лідокаїну через 2, 4, 8, 12, 24 та 48 годин після втручання.

У групі лідокаїну (СР =-0,67) також відзначали статистично значуще зниження інтенсивності післяопераційного болю в русі, при цьому результати аналізу в підгрупах свідчили про збереження переваги лідокаїну через 2 та 48 годин після втручання. У групі лідокаїну обсяг застосування морфіну в період з 0-го по 24 годину після проведення операції (n = 5 РКД, СР = −7,29 мг) і частота розвитку блювання (n = 4 РКД, ВР = 0,54) були статистично значуще нижче.

Висновок

Інтраперитонеальне введення лідокаїну дозволяє досягти виразного знеболювального ефекту у пацієнток, яким проводили абдомінальну гістеректомію.

Джерело:

Journal of Gynecology Obstetrics and Human Reproduction

Стаття:

Intraperitoneal lidocaine instillation during abdominal hysterectomy: A systematic review and meta-analysis of randomized placebo-controlled trials

Автори:

Ahmed Abu-Zaid і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: