EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
бронхіальна астма бронхіальна астма
бронхіальна астма бронхіальна астма

Мета цього дослідження полягала в оцінці впливу застосування пероральних кортикостероїдів у пацієнтів з тяжкою еозинофільною бронхіальною астмою (ТЕБА), які отримували меполізумаб.

Дивитися все

Стендова доповідь

Хоча терапія преднізолоном має обмежену ефективність з погляду полегшення симптомів та поліпшення якості життя, вона продемонструвала сприятливий вплив на функцію легень та рівні протизапальних маркерів у пацієнтів з тяжкою еозинофільною бронхіальною астмою, які отримували меполізумаб.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього дослідження полягала в оцінці впливу застосування пероральних кортикостероїдів у пацієнтів з тяжкою еозинофільною бронхіальною астмою (ТЕБА), які отримували меполізумаб.

Методологія

У цьому рандомізованому потрійному сліпому плацебо-контрольованому перехресному дослідженні брали участь дорослі пацієнти з ТЕБА. Вони отримували терапію меполізумабом протягом щонайменше 12 тижнів. Учасники однієї групи дослідження отримували преднізолон у дозі 0,5 мг/кг/день (не більше 40 мг/день) протягом 14 ± 2 днів, а інший — плацебо.

Після лікування преднізолоном і плацебо оцінювали зміну виразності ознак і симптомів бронхіальної астми, якість життя, функцію легень (за допомогою спірометрії та осцилометрії дихальних шляхів), рівень фракційного оксиду азоту в повітрі, що видихається, а також число еозинофілів у крові та мокротинні.

Результати

Загалом 27 пацієнтів завершили дослідження. При застосуванні преднізолону статистично значущого поліпшення показників кінцевих точок бронхіальної астми при оцінці за опитувальниками не було (див. таблицю 1).

Однак відмінність середніх значень обсягу форсованого видиху за 1 секунду (ОФВ1) і швидкості форсованого видиху поряд зі зниженням вмісту оксиду азоту в повітрі, що видихається, числа еозинофілів в крові і вмісту еозинофілів в мокротинні свідчило на користь терапії преднізолоном  (таблиця 2).

Висновок

Незважаючи на те, що застосування перорального кортикостероїду було пов'язане із зменшенням виразності обструкції дрібних дихальних шляхів та зниженням рівня біомаркерів запалення 2-го типу, не було виявлено статистично значущого впливу терапії на виразність симптомів або якість життя пацієнтів із ТЕБА, які вже отримували меполізумаб.

Джерело:

The Journal of Allergy and Clinical Immunology

Стаття:

Corticosteroid Responsiveness Following Mepolizumab in Severe Eosinophilic Asthma-A Randomized, Placebo-Controlled Crossover Trial (MAPLE)

Автори:

Freda Yang і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: