EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Root_canal_treatment Root_canal_treatment
Root_canal_treatment Root_canal_treatment

Метою цього дослідження було вивчення впливу застосування вдосконаленого протоколу інфекційного контролю на результати лікування кореневих каналів та на мікробіологічне навантаження у кореневих каналах після хемомеханічного препарування.

Дивитися все

Стендова доповідь

Впровадження зручного для використання розширеного протоколу інфекційного контролю при первинному лікуванні кореневих каналів призвело до скорочення кількості бактеріальних ДНК, що виявляються перед пломбуванням каналу, і статистично значущого покращення результатів в межах одного року.

Передумови до проведення дослідження

Метою цього дослідження було вивчення впливу застосування вдосконаленого протоколу інфекційного контролю на результати лікування кореневих каналів та на мікробіологічне навантаження у кореневих каналах після хемомеханічного препарування.

Методологія

Загалом 144 моляри 139 здорових добровольців, які отримували первинне лікування кореневих каналів, були рандомізовані за блоковим принципом або в групу застосування стандартного протоколу, або в групу застосування розширеного протоколу інфекційного контролю. В обох групах застосовували поточний посібник з передових практик лікування. З метою мінімізації ятрогенної контамінації до розширеного протоколу інфекційного контролю були включені додаткові етапи, такі як заміна раббердама, файлів, рукавичок, всіх інструментів та поверхневих бар'єрів під час пломбування кореневого каналу.

У цьому рандомізованому клінічному дослідженні сліпий метод застосовували до рентгенологів та учасників щодо протоколу, який застосовували в дослідженні. На початковому рівні та після завершення хемомеханічної препарації відбирали проби вмісту каналів (П1 та П2 відповідно). Підрахунок кількості копій 16S рДНК мікроорганізмів проводили з використанням кількісного методу полімеразної ланцюгової реакції. До початку лікування та під час наступного спостереження в часовій точці, що дорівнює одному року, було проведено сканування з використанням конусно-променевої комп'ютерної томографії (КПКТ). Оцінку результату проводили за результатами радіографії та клінічного обстеження на основі моделі логістичної регресії з урахуванням даних КПКТ.

Результати

Загалом аналізу піддали 115 зубів (61 у групі застосування розширеного протоколу інфекційного контролю та 54 у групі застосування стандартного протоколу) через 1 рік наступного спостереження. Частка сприятливих результатів за результатами КПКТ групи розширеного протоколу інфекційного контролю була вищою, ніж у групі стандартного протоколу. У таблиці 1 наведено дані про зниження медіани глибини прочитання геному бактерій у пробах П1 у групі стандартного протоколу та у групі розширеного протоколу інфекційного контролю.

Шанси на успішний результат через 12 місяців був утричі вищими в групі розширеного протоколу інфекційного контролю порівняно з групою стандартного протоколу (відношення шансів = 2,89).

Висновок

Порівняно зі стандартним протоколом, застосування розширеного протоколу призвело до статистично значущого скорочення числа бактерій порівняно з пробами, взятими перед пломбуванням каналів.

Джерело:

International Endodontic Journal

Стаття:

The impact of an enhanced infection control protocol on molar root canal treatment outcome - a randomised clinical trial

Автори:

Shatha Zahran і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: