EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
anticoagulants anticoagulants
anticoagulants anticoagulants

Метою даного багатоцентрового міжнародного проспективного реєстрового дослідження було вивчення ефективності та безпеки антикоагулянтів у госпіталізованих пацієнтів із COVID-19 та їх впливу на рівень виживання.

Дивитися все

Стендова доповідь

У загальній популяції пацієнтів з COVID-19 антикоагулянтна терапія не була пов'язана з більш високою частотою виживання, але була пов'язана з підвищеним ризиком кровотеч. Поліпшені результати у вигляді зниження рівня смертності завдяки застосуванню антикоагулянтної терапії спостерігалися у пацієнтів, які надійшли з респіраторною недостатністю та потребували інвазивної штучної вентиляції легень.

Передумови до проведення дослідження

Метою даного багатоцентрового міжнародного проспективного реєстрового дослідження було вивчення ефективності та безпеки антикоагулянтів у госпіталізованих пацієнтів із COVID-19 та їх впливу на рівень виживання.

Методологія

Загалом у цьому дослідженні використовували дані 5838 пацієнтів із COVID-19, які надійшли до лікарні. Аналізували дані пацієнтів, які отримували антикоагулянтні препарати у профілактичних та лікувальних цілях.

Результати

До госпіталізації 5480 пацієнтів (94%) не отримували антикоагулянтів. Антикоагулянтна терапія, яку в лікарняних умовах отримав 2601 пацієнт (44%), не була пов'язана з більшою частотою виживання (81% порівняно з 81%), але при цьому була пов'язана з більш високим ризиком розвитку кровотеч (2,7% порівняно з 1,8%).

Антикоагулянтна терапія, проведена під час госпіталізації, була пов'язана зі зниженням частоти смертельних наслідків (32 % порівняно з 42 %) та з підвищеним ризиком кровотеч, який не був статистично значущим (3,4 % порівняно з 2,7 %). пацієнтів, які надійшли з респіраторною недостатністю. У таблиці 1 наведено відомості про відносний ризик смертельних випадків після проведення антикоагулянтної терапії у пацієнтів, які надійшли до лікувального закладу з респіраторною недостатністю та потребували інвазивної або неінвазивної штучної вентиляції легень.

Висновок

Застосування антикоагулянтів у пацієнтів з COVID-19 призводить до підвищеного ризику розвитку кровотечі та низького рівня виживання.

Джерело:

Critical Care Medicine

Стаття:

Anticoagulation Therapy in Patients With Coronavirus Disease 2019: Results From a Multicenter International Prospective Registry (Health Outcome Predictive Evaluation for Corona Virus Disease 2019 [HOPE-COVID19])

Автори:

Francesco Santoro і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: