EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка асоціативних факторів гострого післяпологового болю

пологи пологи
пологи пологи

Метою даного дослідження було вивчити зв'язок інтенсивності родового болю та психологічних факторів з післяпологовим болем у ранньому післяпологовому періоді.

Дивитися все

Гловні тези

Фактор передпологового болю поряд з акушерськими ускладненнями (втрата крові під час пологів, дистоція плечового суглоба) незалежно пов'язані з високим рівнем гострого післяпологового болю.

Передумови до проведення дослідження

Метою даного дослідження було вивчити зв'язок інтенсивності родового болю та психологічних факторів з післяпологовим болем у ранньому післяпологовому періоді.

Методологія

У дослідженні взяли участь жінки з одноплідною вагітністю, які мають фізичний статус II за класифікацією Американського товариства анестезіологів (ASA), що перебувають на терміні 36 і більше тижнів вагітності. Основна увага приділялася розумінню зв'язку між інтенсивністю родового болю і відчуттям сильного післяпологового болю в ранньому періоді в перші 24 години після пологів (вимірюваної за цифровою рейтинговою шкалою (NRS), де бали ≥3 із 10 вказували на високий рівень болю).

Перед пологами учасники заповнювали опитувальники, що включають опитувальник родового болю (A-LPQ), шкалу катастрофізації болю (PCS), шкалу компонентів уникнення страху (FACS) та стан станів тривоги (STAI). Крім того, реєструвалися різні демографічні, пов'язані з болем, акушерські та неонатальні характеристики.

Результати

З 880 що брали участь у дослідженні жінок 121 (13,8%) відзначила високий рівень післяпологового болю в ранньому періоді протягом перших 24 годин після пологів. Примітно, що бали за опитувальниками A-LPQ, PCS, FACS і STAI не мали значного зв'язку з виникненням післяпологового болю в ранньому післяпологовому періоді.

Однак специфічні аспекти A-LPQ, пов'язані з болем під час пологів (скориговане відношення ризиків [aOR] 1,03), підвищеним об'ємом втрати крові під час пологів (на кожні 10 мл; aOR 1,01), випадками дистоції плеча (aOR 10, 06) та використанням петидину для знеболювання пологів (aOR 1,74), були незалежно пов'язані з більш високою ймовірністю відчувати післяпологовий біль у ранньому післяпологовому періоді.

Крім того, було встановлено, що наявність в анамнезі епізодичної нудоти під час менструації до справжньої вагітності (aOR 0,34) незалежно пов'язана з мінімізацією ризику виникнення високих рівнів післяпологового болю в ранньому післяпологовому періоді.

Висновок

Інтенсивність родового болю, оцінена за сумарним балом A-LPQ, не була пов'язана з гострим післяпологовим болем. Виявлено, що фактори болю, що існували до пологів, а також ускладнення, що виникли під час пологів, незалежно корелюють з ймовірністю виникнення сильного післяпологового болю в ранньому післяпологовому періоді.

Джерело:

BMC Anesthesiology

Стаття:

Investigating the association factors of acute postpartum pain: a cohort study

Автори:

Chin Wen Tan et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: