EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Використання моноклонального антитіла сприяє довгостроковій переносимості та ефективності при еозинофільному езофагіті (ЕЕ) Використання моноклонального антитіла сприяє довгостроковій переносимості та ефективності при еозинофільному езофагіті (ЕЕ)
Використання моноклонального антитіла сприяє довгостроковій переносимості та ефективності при еозинофільному езофагіті (ЕЕ) Використання моноклонального антитіла сприяє довгостроковій переносимості та ефективності при еозинофільному езофагіті (ЕЕ)

Як зазначили автори, на протязі дослідження 10 пацієнтів з ЕЕ (тобто 36%), сформували відповідь, порівняно з 28-ми пацієнтами, що не відповіли на терапію препаратом RPC4046, протягом подвійно засліпленої індукційної фази

Дивитися все

Стендова доповідь

Однорічний курс лікування ЕЕ експериментальним препаратом RPC4046 (моноклональним рекомбінантним антитілом проти інтерлейкіну-13 (IL-13), продемонстрував добру переносимість, а також добре визначене клінічне, гістологічне, ендоскопічне покращення, порівняно з вихідними показниками.

Передумови до проведення дослідження

Це було відкрите, довготриваюче, рандомізоване, контрольоване дослідження (RPC02-201) другої фази з подвійним засліпленнямде спостереження продовжувалося 16 тижнівдля оцінки довгострокової ефективності та безпеки використання досліджуваної сполуки RPC4046 у пацієнтів з ЕЕ.

Методологія

На протязі 2014-2017 років, у 28 клінічних центрах у дослідження залучили, за умов подвійного засліплення, 66 пацієнтів. Кінцевими точками дослідження були: безпека, ендоскопічна градація ЕЕ, кількість еозинофільних клітин у стравоході, індекс симптомальної активності ЕЕ, та гістологічний індекс. ЕЕ.

Результати

За результатами на 16-й тижденьі ті учасники, що отримували новітнє моноклональне антитіло проти IL13, і ті, що отримали плацебо, не продемонстрували значної різниці у ендоскопічних, гістологічних показниках.

Рівні відповідей спостерігали в обох групах включно по 52-й тидень терапії, у більшості учасників. В обох когортах (як «плацебо», так і досліджуваної когорти), симптоматичне полегшення, тобто низький індекс активності ЕЕ (ЕЕ  <20), відбувалося часто.

 

Симптоматичний індекс активності ЕЕ, відсотки

На початку дослідження

На 52-му тижні дослідження

Група: Placebo‒RPC4046

14%

67%

Група: RPC4046‒RPC4046 (either dose) arm

30%

54%


Як зазначили автори, на протязі дослідження 10 пацієнтів з ЕЕ (тобто 36%), сформували відповідь, порівняно з 28-ми пацієнтами, що не відповіли на терапію препаратом RPC4046, протягом подвійно засліпленої індукційної фазиСлід зазначити, що найбільш розповсюдженими побічними реакціями були такі прояви як назофарингіт, та інфекційні ураження верхніх дихальних шляхів, як занначено у таблиці нижче.

Побічні реакції

пацієнтів

інфекційні ураження верхніх дихальних шляхів

21 %

назофарингіт

14 %

 

Висновок

Моноклональне антитіло RPC4046 довело певну ефективність, як терапевтична опція

Джерело:

Clinical Gastroenterology and Hepatology

Стаття:

Long-Term Efficacy and Tolerability of RPC4046 in an Open-Label Extension Trial of Patients With Eosinophilic Esophagitis

Автори:

Evan S. Dellon et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: