EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
оперізуючий лишай оперізуючий лишай
оперізуючий лишай оперізуючий лишай

Метою цього рандомізованого клінічного дослідження була оцінка ефективності та безпеки застосування тербінафіну в порівнянні з ітраконазолом для прийому внутрішньо для лікування оперізуючого лишаю у дітей.

Дивитися все

Стендова доповідь

У дітей терапія ітраконазолом була значно ефективніша для лікування оперізуючого лишаю і забезпечувала сприятливіші результати при лікуванні білого лишаю, ніж терапія тербінафіном. Однак обидва препарати виявляють порівнянну ефективність щодо зниження керіону у дітей.

Передумови до проведення дослідження

Метою цього рандомізованого клінічного дослідження була оцінка ефективності та безпеки застосування тербінафіну в порівнянні з ітраконазолом для прийому внутрішньо для лікування оперізуючого лишаю у дітей.

Методологія

У дослідження були включені 53 дитини з діагностованим оперізуючим лишаєм. Учасників рандомізували у дві групи з використанням таблиці випадкових чисел. Пацієнти в групі застосування тербінафіну отримували тербінафін для прийому внутрішньо в різних дозах виходячи з маси тіла (< 20 кг — 62,5 мг/добу; 20–40 кг — 125 мг/добу; > 40 кг — 25 пацієнти в групі застосування ітраконазолу - ітраконазол для прийому внутрішньо в дозі 3-5 мг / кг / добу. Статистичний аналіз проводили за допомогою SPSS 23.0. Дані перерахування, отримані в групах дослідження, порівнювали за допомогою хі-квадрату критерію або точного критерію Фішера.

Результати

Загалом 27 учасників отримували тербінафін для прийому всередину (17 учасників для лікування білого лишаю; 10 учасників для лікування керіону), а 26 учасників - ітраконазол для прийому внутрішньо (17 учасників для 1 і 0; для 1; і для 0; ). У 14 дітей (51,85 %) у групі застосування тербінафіну після терапії відзначалося лікування, у тому числі у 5 дітей з білим лишаєм і 9 дітей з керіоном. У групі застосування ітраконазолу лікування було зареєстровано у 25 дітей (96,15%), у тому числі у 16 дітей з білим лишаєм і 9 дітей з керіоном. У групі застосування ітраконазолу спостерігалася значно більша частота відповіді порівняно з групою застосування тербінафіну (χ² = 13,37, р < 0,001).

Висновок

При лікуванні білого лишаю у дітей терапія ітраконазолом продемонструвала більшу ефективність порівняно з терапією тербінафіном, тоді як при лікуванні керіону ефективність терапії обома препаратами була порівнянною.

Джерело:

Chinese Journal of Dermatology

Стаття:

Comparison of oral terbinafine versus itraconazole in the treatment of tinea capitis in children

Автори:

Yabin Zhou та співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: